A A+ A++

Produkcja iPhone’ów w Indiach została wstrzymana z powodu zamknięcia fabryki. Powodem jest masowe zatrucie pokarmowe oraz związane z tym protesty.

Fabryka Foxconn w pobliżu miasta Chennai w południowych Indiach została zamknięta, co wpłynie na produkcję iPhone’ów 12 w tym kraju. Pracownicy fabryki cierpieli z powodu zatrucia pokarmowego, co spowodowało zamknięcie linii montażowych na pozostałą część tygodnia. Do szpitala trafiło aż 150 osób, a ci, którzy nie ucierpieli zaczęli protestować w związku z incydentem, co dodatkowo zakłóciło produkcję. Wysoki rangą urzędnik ds. bezpieczeństwa przemysłowego i zdrowia w Tamil Nadu (który nazywa miasto Chennai swoją stolicą) powiedział: “Fabryka została zamknięta od soboty i będzie zamknięta do nadchodzącej niedzieli”. Dwóch innych wyższych urzędników państwowych powtórzyło, że fabryka nie działa, jednak jak podkreśla Reuters, informacji udzielono nieoficjalnie, bo żaden z trzech nie ma upoważnienia do przekazywania takich informacji prasie.

Fabryka Foxconn, w której odbywa się m.in. montaż iPhone’ów 12 została zamknięta po masowym zatruciu pokarmowym oraz związanym z tym protestem pracowników.

Protestujący po incydencie z zatruciem pokarmowym zostali aresztowani po zablokowaniu ważnej autostrady. Jak twierdzi funkcjonariusz policji z biura nadinspektora policji w Kancheepuram decyzję o zamknięciu zakładu podjęła firma Foxconn. Policjant powiedział również, że pracownicy fabryki, którzy od miesięcy skarżyli się na problemy żołądkowe i zatrucia oraz, że powinni składać skargi do państwowego ministerstwa pracy. 

Ta konkretna fabryka obecnie produkuje iPhone’y 12, jednak Apple testuje tu montaż iPhone’a 13 – co obecnie również jest wstrzymane.  Oprócz tego fabryka produkuje również odtwarzacze Amazon Fire Stick i niektóre urządzenia dla Xiaomi. To już drugi incydent w Indiach w ciągu ostatnich miesięcy, w którym doszło do zamieszek pracowników w fabryce produkującej produkty Apple. Rok temu w fabryce Wistron doszło do zamieszek, kiedy 2000 pracowników skarżyło się, że otrzymali zaniżoną pensję, a incydent ostatecznie spowodował wypłacenie 60 milionów dolarów odszkodowania.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoraliki ze skorup strusich jaj pokazują afrykańskie sieci społeczne sprzed 50 000 lat
Następny artykułW Wiśle Płock wielkich transferów nie będzie. Tylko “kosmetyczne” zmiany