A A+ A++

Od 17 do 19 marca w szkołach trwały tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Przez trzy kolejne dni również w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego przeprowadzano testy diagnostyczne w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego wersji standardowej, jak i te dostosowane do specjalnych potrzeb uczniów.

W środę (17 marca) uczniowie zmierzyli się z próbnym testem z języka polskiego. Tym razem CKE dla uczniów przygotowała fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. To do niego odnosiła się część zadań zamkniętych.

W przypadku wypracowań  uczniowie mieli do wyboru dwa tematy. Pierwszy to rozprawka, w której musieli – na podstawie dwóch lektur – udowodnić, że w każdym z nas jest coś, co zasługuje na podziw. Drugi temat to opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury, który przekonał ucznia do tego, że warto podejmować ryzyko.

Test diagnostyczny z matematyki rozpoczął się w czwartek (18 marca) o godzinie 9.00. Właśnie wtedy uczniowie po raz pierwszy zobaczyli arkusze CKE, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Ósmoklasiści musieli  wykazać się m. in. znajomością pierwiastków, potęg oraz geometrii.

W piątek (19 marca) uczniowie sprawdzali swój wiadomości i umiejętności z języka obcego.  Sprawdzian z języka angielskiego dzielił się zadania zamknięte, zadania otwarte oraz część pisemną.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną również w płońskiej „Trójce”  testy przeprowadzono stacjonarnie w szkole przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przeprowadzenie testu diagnostycznego było dobrowolne. W SP3 został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu m.in. godziny rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym czy samodzielnego zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021, podobnie jak matura próbna, ma na celu oswojenie młodych ludzi ze stresem i sprawdzenie stanu swojej wiedzy.

 

KATARZYNA  RÓLKA

Fot. zbiory SP3

 

 

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo tak lata w okolicach Krakowa?
Następny artykułDworczyk ostrzega przed fake newsami:Rząd nie uległ histerii