A A+ A++

Problemy interkonektora będącego elementem Południowego Korytarza Gazowego

29.07.2020r. 12:11


Dwie węgierskie firmy, które w 2018 roku zarezerwowały przepustowość rozszerzonego interkonektora gazowego na granicy Węgier i Rumunii wycofały się z realizacji projektu – poinformował minister gospodarki Rumunii Wirgil Popescu, o czym czytamy w BiznesAlert.pl.


Rozszerzenie interkonektora na granicy Węgier i Rumunii jest jednym z elementów powstającego gazociągu BRUA. Gazociąg ten w oparciu o połączenia międzysystemowe ma połączyć szlaki gazowe z Azerbejdżanu oraz greckie terminale LNG a także złoża gazowe na Morzu Czarnym z Austrią. Przebiegać ma przez Bułgarię, Rumunię i Węgry.

Obecnie trwają prace przy realizacji połączeń gazowych pomiędzy Bułgarią a Grecją oraz budowy gazociągu przez terytorium Rumunii.

Interkonektor na granicy Węgier i Rumunii ma być budowany w dwóch etapach. Pierwszy zakłada możliwości przesyłowe gazu na poziomie 1,75 mld m sześc. rocznie, w drugim etapie do końca 2020 roku przepustowość ma być rozszerzona do 4,4 mld m sześc. rocznie. Jednak w wyniku wycofania się węgierskich podmiotów w alokacji przepustowości procedura badań ekonomicznych musi zostać przeprowadzona ponownie.

Węgry są zainteresowane zakupem do dwóch miliardów metrów sześc. gazu z Azerbejdżanu, płynącego Południowym Korytarzem Gazowym. Jednak, aby do tego doszło, muszą zostać zrealizowane wszystkie wcześniej planowane inwestycje (połączenia bułgarsko-rumuńskie oraz rumuńsko-węgierskie).

BiznesAlert
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDo sanatorium z ZUS
Następny artykułZderzenie na trasie S8. Jeden pas zablokowany