A A+ A++

Jen Murphy, redaktorka serwisu Outside postanowiła poruszyć ten temat w najnowszym artykule. Zwróciła uwagę, że zapewnienie komfortu pasażerom, którzy są skłonni zapłacić więcej, wiąże się z ograniczeniem przestrzeni w klasie ekonomicznej. Problem ten sprawia, że podróżni odchylają siedzenia, a na pokładach dochodzi do licznych konfliktów. 

Zobacz wideo
Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Odchylanie fotela w samolocie. Tak czy nie? 

Autorka artykułu postanowiła poznać przemyślenia członków personelu, ekspertów i pasażerów na temat samolotowej etykiety. Tim Neville, pisarz podróżniczy, zdradził jej, że podczas ostatniego lotu swoimi spostrzeżeniami podzielił się jeden z pilotów. 

Miejsce przed tobą należy do pasażera przed tobą, więc od niego zależy, jak z niego skorzysta

– stwierdził. 

Jednak Neville wcale nie jest przekonany co do słuszności tej tezy. Zauważył, że ma ponad 200 cm wzrostu, w związku z czym odchylanie fotela przed nim staje się niezwykle bolesne. W dodatku uniemożliwia mu to pracę na laptopie. Podobnego zdania są inni współpracownicy serwisu, którzy nierzadko stanowczo reagują na tego typu sytuacje.

Załoga minimalizuje konflikty

Na szczęście nad spokojem na pokładzie często czuwają pracownicy. Murphy zdradziła, że podczas niedawnej podróży z linią United Airlinessteward poprosił pasażerów, by przed podaniem posiłku ustawili fotele w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie miało zapobiec skargom osób, które z powodu niewielkiej przestrzeni “ledwo mogą unieść widelec”.

Z kolei kiedy klient Hawaiian Airlines odchylił siedzenie, zamykając jej laptopa, pracownicy uprzejmie poprosili go o zrobienie jej miejsca. “Potem mnie przeprosił, wyjaśniając, że nie było to zamierzone” – napisała. 

Kiedy odchylać fotel w samolocie?

Czy zatem powinniśmy rozkładać fotele? A jeśli tak, to kiedy? Diane Gottsman, ekspertka ds. etykiety zwraca uwagę, że nie należy przy tym pamiętać o otaczających nas osobach i szanować ich podstawowy poziom komfortu. Przed odchyleniem się warto rzucić okiem do tyłu, by sprawdzić, czy nasz sąsiad ma opuszczony stolik, lub jest osobą bardzo wysoką. 

“Jeśli ktoś prosi cię o podniesienie siedzenia, dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że sprawia mu to niedogodności. Dlaczego miałbyś chcieć odrzucić tę prośbę? Żadna walka nie jest tego warta” – czytamy. Potrzebujecie dodatkowej przestrzeni? Warto pomyśleć o tym już przed startem, np. rezerwując miejsce przy wyjściu awaryjnym. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPOTRĄCENIE ROWERZYSTY W KAJKOWIE NA UL. HENRYKOWSKIEJ
Następny artykułPracował w Straży Miejskiej w Dębicy i Straży Gminnej gminy Dębica