A A+ A++

Najpierw indywidualne konsultacje z przedstawicielami wydziałów ratusza, miejskich spółek, służb i instytucji, a potem dyskusja z prezydentem. W sumie w spotkaniach wzięło udział ponad 200 osób, które poruszyły ponad 50 wniosków, problemów i propozycji.

Poniżej podsumowanie przygotowane przez Urząd Miasta:

Na osiedlu Uzdrowiskowym (m.in. Rąbin, Nowe) jedna z mieszkanek zgłosiła propozycję promocji „Koperty życia” wśród inowrocławskich seniorów, jednocześnie wyrażając uznanie dla realizowanego projektu. Inny z uczestników spotkania zapytał także o możliwość wymiany nawierzchni żużlowej na placach przy hali widowiskowo-sportowej. Takie nawierzchnie były także m.in. na stadionie, boiskach szkolnych – sukcesywnie i miarę możliwości finansowych wymieniamy te nawierzchnie. W podanej lokalizacji, należy zwrócić szczególną uwagę na możliwości wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Na osiedlu Piastowskim podczas dyskusji podniesiono problem parkowania samochodów w miejscach niedozwolonych – w szczególności na trawnikach. Straż Miejska na bieżąco reaguje na zgłoszenia i podejmuje interwencje w trakcie patroli. Wspomniana sytuacja na os. Piastowskim będzie przeanalizowana i monitorowana przez strażników miejskich. Podobny problem zgłoszono na terenie parkingu przy Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Kilińskiego. Pytano także o dworzec PKS. Prezydent przypomniał, że od kilkudziesięciu lat, miejsce to nie pełniło funkcji dworca autobusowego. Przewoźnicy międzymiastowi korzystają z przystanków MPK, co jest dla nich i dla mieszkańców wygodniejsze. Ponadto teren był własnością samorządu województwa. 

Na osiedlu Stare Miasto jedna z mieszkanek zapytała dlaczego Miasto prosi o deklaracje dot. kompostowania odpadów. Zastępca Prezydenta Ewa Witkowska wyjaśniła, że zmieniło się prawo i musimy dostosować nasze lokalne zapisy do ustawy. Zgodnie z nowymi przepisami prawa, każdy będzie miał obowiązek segregacji odpadów. Miasto zwróciło się z takim pytaniem do właścicieli domów jednorodzinnych, aby mieć orientację ilu mieszkańców chce kompostować odpady na terenie swojej nieruchomości, a ilu będzie korzystało z pojemników brązowych na odpady biodegradowalne. Ponadto mieszkańcy z rejonu ul. Stare Miasto podziękowali za zrealizowaną inwestycję, ale pytali o kamienie wysypane na terenach zielonych. Od razu wyjaśniono, że nasadzenia są świeże, a z upływem czasu kamienie zostaną przykryte płożącymi roślinami. Inna uczestniczka spotkania podziękowała prezydentowi za wykonanie oświetlenia przy ul. Rybnickiej, o które prosiła podczas poprzedniego spotkania.

Na osiedlu Solno jeden z mieszkańców, dziękując za przeniesienie pojemnika na odpady z ul. Chrobrego na ul. Solną, poprosił o przywrócenie do stanu pierwotnego terenu, na którym stał on wcześniej. Prezydent zadeklarował, że Miasto uporządkuje ten teren. Mieszkańcy pytali, czy w związku z przebudową ulicy Górniczej, związanej z planowaną budową ronda, przewidziane są dodatkowe miejsca parkingowe oraz czy zostanie wydłużony czas przejazdu dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Miechowickiej w ulicę Poznańską. Wyjaśniono, że sprawa zostanie przekazana do Powiatu, w celu uwzględnienia tej sprawy przy organizacji ruchu po zakończeniu inwestycji. Mieszkańcy domagali się częstszych kontroli, które mogłyby spowodować wyegzekwowanie zakazu spalania śmieci przez właścicieli nieruchomości.

O innych sprawach, które poruszone zostały podczas spotkań pisaliśmy w osobnych artykułach (m.in. na temat funkcjonowania termy i budowy rond na Rąbinie), do części z nich wrócimy też w kolejnych publikacjach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCharytatywna akcja w łukowskiej „Jedynce”
Następny artykuł“Star Wars”: Nowy film od twórców “Sztuczki” i “Luke'a Cage'a”