A A+ A++

– Od stacji benzynowych ważniejsza jest w tym momencie zdrowotna zapaść kadrowa i finansowy horror w NFZ – doniesienia o nowych regulacjach planowanych przez MZ komentuje Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. – Nie ignorujemy tematu konieczności regulacji dotyczących powszechności sprzedaży i spożywania alkoholu. Ale czy to najważniejsza kwestia teraz? – pyta prezes OIL.

Apel prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie jest odpowiedzią na informacje medialne, w których pojawiła się sugestia, że temat unormowania sprzedaży alkoholu na stacjach paliw to temat, którym w najbliższym czasie zajmować się będzie Ministerstwo Zdrowia.

Jako prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie apeluję do Minister Izabeli Leszczyny, by zweryfikowała listę ministerialnych priorytetów i zamiast pytać specjalistów od PR, zapytała lekarzy jakie są obecnie najważniejsze problemy sektora ochrony zdrowia – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Jak przekazuje Izba na swoim profilu w mediach społecznościowych:

Jesteśmy zwolennikami wszelkich regulacji dotyczących dobrostanu Polaków pod kątem uzależnień i walki ze zbyt szerokim i powszechnym dostępem do alkoholu. Jako Izba Lekarska zwracaliśmy uwagę na promocję alkoholu w Internecie czy nieetyczne naszym zdaniem reklamy alkoholu, szczególnie w czasie wakacji czy majówki. Ten temat jest nam bliski i uważamy, że w odpowiednim czasie powinien być zagadnieniem szeroko analizowanym – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. – Jako lekarze jesteśmy zaniepokojeni, że Minister Zdrowia Izabela Leszczyna zajmuje się póki co bardzo „medialnymi” zagadnieniami, pozostawiając za sobą realne problemy systemu ochrony zdrowia. Jako Prezes Izby Lekarskiej jestem w stanie jednym tchem wymienić kilka, jak nie kilkanaście zagadnień, którymi Ministerstwo Zdrowia powinno zająć się priorytetowo. Na tej liście nie ma prohibicji na stacjach paliw – mówi Michał Bulsa.

W FB wpisie na profilu OIL, prezes Bulsa wskazuje sprawy, o których w ostatnim czasie aktywnie dyskutują lekarze:

Brak jasnych zasad refundacji leków, represyjny system prawny szukający głównej winny w medykach, źle zorganizowany system powodujący powiększające się kolejki do lekarzy specjalistów, brak planu na zwiększenie liczby specjalistów w dziedzinach kluczowych takich jak: psychiatria dziecięca, neurologia czy geriatria, ale i brak pielęgniarek i gigantyczna luka kadrowa jaka nam grozi w tej specjalności. System ochrony zdrowia wymaga żmudnej pracy. Mamy pewne smutne refleksje, że w ostatnich miesiącach akcenty zostały położone nie na te tematy, które są dla systemu ochrony zdrowia najważniejsze – mówi Michał Bulsa. – Okręgowa Rada Lekarska w Szczecinie pozostaje do pełnej dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy gotowi do dialogu i do rozmów – dodano we wpisie.

Fentanylowe szaleństwo? Krok w złym kierunku? Apel eksperta ws. opioidów

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMałe łazienki w parku Sieleckim w Sosnowcu. Rewitalizacja bulwarów Brynicy i Czarnej Przemszy. Nie brakuje pomysłów na miasto
Następny artykułPOWIAT BRZOZWOSKI. Miś POPO i wiele innych atrakcji podczas akcji „Bezpieczne Wakacje” (ZDJĘCIA)