A A+ A++

Dzisiaj, 22 maja 2024 roku, w kawiarni „Cafe Muza” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbyła się prezentacja tomiku poezji „Spacerkiem po Zambrowie”.

Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim osobom, które po pierwsze zdecydowały się przekazać swoją twórczość do publikacji a po drugie wsparły finansowo inicjatywę wydania tomiku.

W czasie spotkania można było usłyszeć, krótkie fragmenty poezji odczytane przez obecnych autorów. W tomiku poezji o Zambrowie znalazły się utwory Bożenny Adamkiewicz, Beaty Ciecierskiej, Anny Czartoszewskiej, Andrzeja Dobaja, Zbigniewa Teofila Jacha, Zbigniewa Stanisława Katarzyńskiego, Barbary Korytkowskiej, Urszuli Krajewskiej-Szeligowskiej, Stanisława Kruszewskiego, Bogumiły Leśniewskiej, Piotra Mrozowskiego, Kazimierza Nowackiego, Bogdana Paca, Krzysztofa Raduchy, Elizy Sarnackiej-Mahoney oraz Pawła Ireneusza Szepietowskiego.

Na okładce możemy przeczytać słowo skierowane do czytelnika przez Jolantę Chrostowską-Sufa:

Zambrów jest motywem scalającym twórczość prezentowaną w niniejszym tomie. Publikacja zawiera wiersze autorów zwiazanych z naszym miastem: czy to poprzez pochodzenie i zambrowski rodowód, czy to z racji zamieszkania w Zambrowie, czy tez z powodu więzi z miastem zadzierzgniętych przed laty i trwających mimo emigracji. Zamykam oczy / i wiem, że gdziekolwiek będę / zawsze bede widział / ulice Zambrowa (Piotr Mrozowski, „Spacer we snie”). W każdym z utworów miasteczko leżące na styku Mazowsza i Podlasia stanowi punkt odniesienia dla zobrazowania przez poetów własnej tożsamości. Jej korzenie splatają się z przestrzenią Zambrowa jako małej ojczyzny. Warto zatem wybrać się na poetycki spacer po Zambrowie wraz z autorami wierszy, aby poczuć, jak wskrzeszona w poetyckich obrazach przeszłość miasta przenika do współczesności, którą żyjemy na co dzień, a to, co minęło, splata się z tym, co trwa i tworzy kwintesencję Zambrowa.

Wśród sponsorów znaleźli się: Burmistrz Miasta Zambrów, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Nadzieja”, EwaDruk Bogdan Strękowski, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, PHU „Anna” Kaczyński Ireneusz, Wiśniewscy sp. z o.o., PHU „Zorza” Jastrzębski Wojciech, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Dipol Grzegorz Skawski, Bagińska Barbara, Godlewska Janina, Zawadzka Jadwiga i Przeździecki Paweł.

Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie. Za projekt okładki, projekt layoutu, DTP odpowiada Grzeogorz Sufa-Chrostowski zaś redakcją i korektą zajmowała się Jolanta Chrostowska Sufa / otoKorekta.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułModne i kobiece sukienki na wesele dla kobiet 40+. Małgorzata Socha inspiruje
Następny artykułNeoprezbiterzy z Rzeszowa na Jasnej Górze