Piłkarze Motoru Lublin swój pierwszy mecz po 32. letniej przerwie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrają w najbliższą niedzielę. W czwartek nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się oficjalna prezentacja zespołu.

Prezentacja Motoru Lublin odbyła się w ośrodku Playa Marina. I zgromadziła setki fanów żółto-biało-niebieskich.

Motor Lublin awansował do ekstraklasy po fantastycznych barażach, kiedy pokonał na Arenie Lublin po rzutach karnych Górnika Łęczna, a w finale w Gdyni Arkę 2:1, po bramce w ostatniej minucie meczu Senegalczyka Mbaye Ndiaye. Po raz ostatni lublinianie grali w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 1991/1992.

Po awansie do ekstraklasy Motor Lublin zakontraktował dotąd pięciu nowych piłkarzy. Chodzi o chorwackiego bramkarza Ivana Brkicia, który przyjechał do Lublina z zespołu wicemistrza Azerbejdżanu Neftczi Baku, słowackiego obrońcę Marka Bartosa (Železiarne Podbrezová), pomocnika Krzysztofa Kubicę z włoskiego Benevento, niemieckiego napastnika z tureckim paszportem Kaana Caliskanera, który dotąd grał w Jagiellonii Białystok, oraz pomocnika z Senegalu Christofera Simona.