A A+ A++

26.07.2021r. 14:00

Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny – zadeklarował w poniedziałek podczas wizyty w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki, odpowiadając na pytanie o rozwój żeglugi śródlądowej i projektów offshore, powiedział że “to jedne z priorytetów ministra Gróbarczyka “.

“Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak mocno na przeszkodzie inwestycji staną różne uwarunkowania ekologiczne, takie jakich Niemcy, Francja czy Austria nie musiały spełniać, kiedy budowały swoje inwestycje” – powiedział premier. Jego zdaniem inwestycjom z sektora żeglugi śródlądowej towarzyszy bardzo trudny dialog z partnerami zagranicznymi, np. z Niemcami, jak to ma miejsce w przypadku działań zmierzających do udrożnienia granicznej rzeki Odry.

Morawiecki powiedział, że “środki na te inwestycje znajdą się”, gdyż pochodzą z uszczelnionego systemu finansowego i szybkiego rozwoju gospodarczego kraju.

Procesy związane z inwestycjami w offshore są zdaniem premiera skomplikowane. “Jestem przekonany, że jesteśmy u progu realizacji tego projektu, z budową portu offshore’owego w Trójmieście. Te decyzje praktycznie już zapadły, przystępujemy do ich realizacji” – powiedział szef rządu.

“Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroeneretczny” – zadeklarował premier.

Najczęściej czytane i komentowane przez branżystów

Spółki energetyczne i Skarb Państwa mają porozumienie dot. współpracy ws. wydzielenia aktywów węglowych

PGE stroną porozumienia największych spółek sektora energetycznego i Skarbu Państwa, zmierzającego do powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego

  • Podpisane porozumienie to kamień milowy w procesie wydzielenia aktywów węglowych z polskich grup energetycznych i utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego
  • Dlaczego 17 maja doszło do wyłączenia elektrowni w Bełchatowie?
    PGE Polska Grupa Energetyczna i Tauron Polska Energia zawarły porozumienie w sprawie pilotażu usług sieci łączności specjalnej w technologii LTE w pasmie 450MHz na obszarze koncesyjnym Tauronu.
    Legislacja energetyczna
    Sytuacja w Turowie

    Oryginalne źródło: ZOBACZ
    0
    Udostępnij na fb
    Udostępnij na twitter
    Udostępnij na WhatsApp

    Oryginalne źródło ZOBACZ

    Subskrybuj
    Powiadom o

    Dodaj kanał RSS

    Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

    Dodaj kanał RSS
    0 komentarzy
    Informacje zwrotne w treści
    Wyświetl wszystkie komentarze
    Poprzedni artykułZofia Klepacka odnosi sukcesy na igrzyskach olimpijskich, a zwolennicy opozycji grzmią i życzą jej porażki. Jak to możliwe?
    Następny artykułNiemcy wybiórczo pomagają afgańskim współpracownikom Bundeswehry?