A A+ A++

Przed kilkoma dniami, Elon Musk, który szykuje się do przejęcia Twittera za kwotę 44 miliardów dolarów, napisał tweeta, który ostatecznie przyniósł mu spore problemy. Zdradził w nim mianowicie, że fałszywe konta i konta spamowe Twittera stanowiły mniej niż 5% monetyzowanych aktywnych użytkowników w pierwszym kwartale 2022. W odpowiedziach na ów tweet uaktywnił się m.in. Parag Agrawal, dyrektor generalny Twittera, który odrzekł, że firma jest przygotowana na wszystkie scenariusze. Musk nie zwlekał z odpowiedzią i odrzekł, że jego ludzie bez problemu przetestują losową próbkę obserwujących, by zweryfikować szacunki Twittera. Niestety, dodał też kilka zdań co do metodologii tych testów, przez co został oskarżony o naruszenie NDA.

Elon Musk znów komuś podpadł. Tym razem prawnikom Twittera, którzy twierdzą, że naruszył umowę o zachowaniu poufności.

Prawnicy Twittera oskarżają Elona Muska o naruszenie umowy o zachowaniu poufności (NDA) [1]

Kto nie chce wolności słowa na “nowym” Twitterze? Wiemy, kto stoi za kampanią przeciw Elonowi Muskowi

„Jako wielkość próbki wybrałem 100, ponieważ właśnie tyle Twitter używa do obliczenia <5% fake’ów/spamu/duplikatów” – napisał Musk w wiadomości, która “podpadła” zespołowi prawników Twittera. Chwilę później pojawił się kolejny wpis o treści: “Dział prawny Twittera właśnie zadzwonił, aby złożyć skargę, że naruszyłem ich NDA, ujawniając, że wielkość próby kontrolnej botów wynosi 100!”

Twitter zmienia właściciela. Elon Musk kupuje platformę społecznościową za kwotę 44 mld dolarów

W międzyczasie Musk wziął także udział w tweetowej utarczce z byłym CEO Twittera – Jackiem Dorsey’em, z której wynikało, iż Musk twierdzi, iż twitterowskie algorytmy “nieumyślnie manipulują / wzmacniają nasze poglądy, zgadując to, co możemy chcieć przeczytać”. Nie wiadomo jeszcze, czy w związku ze swoimi ostatnimi wypowiedziami Musk wpędzi się w większe tarapaty, ale jeśli tak, to nie będzie to jego pierwszy raz. Chociażby w 2018 roku, również z powodu jednego z tweetów, otarł się o proces z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, ostatecznie doprowadzając jednak do ugody, która wyniosła go 40 milionów dolarów.

Źródło: Engadget

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNaparstnica – roślina o niezwykłym wyglądzie i łatwa w uprawie. Jakie ma właściwości?
Następny artykułNaprawiają zapadnięte studzienki