A A+ A++

– Widać pierwsze działania na terenie między ul. Bydgoską w Starym Fordonie a Wisłą. W marcu oddane teren budowy. Uliczki są już przebudowywane – mówi w czasie ostatniej sesji rady miasta o rewitalizacji tej części Bydgoszczy zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

W sumie 25 milionów złotych i dwa lata czasu – tyle ma kosztować i będzie trwać kompleksowa rewitalizacja Starego Fordonu. Trwa umacnianie nabrzeża Wisły w pobliżu mostu. W tym miejscu można będzie cumować i wodować łodzie oraz także odpoczywać nad Wisłą. Ta część inwestycji kosztować będzie ponad 7 mln zł. Ratusz informuje, że obecnie nie ma zagrożenia, aby gotowa była na koniec 2021 roku.

Nabrzeże Wisły w Fordonie – wizualizacja Źródło- bydgoszcz.pl

Trwa już przebudowa uliczek wiodących w stronę Wisły. Obecnie są brukowane lub nawet gruntowe. 19 marca przekazano plac tej budowy: 

  • Promenada (przebudowa istniejącego odcinka od ul. Nad Wisłą do Filomatów) – przedłuży ją także w kierunku wschodnim, aż do wału przeciwpowodziowego w rejonie ulicy Rybaki),
  • Filomatów (wraz z zejściem na ul. Promenada),
  • Zakładowa,
  • Nad Wisłą,
  • A. Frycza Modrzewskiego (do budowanego umocnionego nabrzeża),
  • odcinek ul. Kapeluszników (od ulicy Sikorskiego w kierunku Wisły),
  • Rybaki (część północna).

Dwa najważniejsze elementy rewitalizacji Starego Fordonu to jednak przebudowa płyty Starego Rynku oraz stworzenie bulwarów nad Wisłą. – Jeśli chodzi o płytę, w trakcie przygotowania są projekty techniczne i technologiczne. Złożono wniosek o pozwolenie na budowę – informuje Kozłowicz.

Obecnie nadwiślańskie tereny w Starym Fordonie to wąska ścieżka nad brzegiem rzeki, chaszcze, drzewa, płaski teren przy murze więzienia, gdzie odbywały się militarne rekonstrucje w czasie Święta Fordonu. W ramach tej inwestycji poza bulwarami powstaną też: skatepark, pumptruck, plac zabaw, ścianki wspinaczkowe i boisko do siatkówki plażowej.

 .

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMapping w setną rocznicę wybuchu III powstania śląskiego na ścianach muzeum
Następny artykułBłaszczak: w I połowie roku może zostać podpisana umowa na budowę Miecznika