A A+ A++

Pranie wykładzin i dywanów powinno być przeprowadzane w taki sposób, by z jednej strony uzyskać dobry efekt, z drugiej jednak – nie zniszczyć faktury i właściwości materiału. Wcale nie jest to takie proste, gdyż wymaga dobrania odpowiedniej metody czyszczenia do każdego typu włosia lub powierzchni. Dobry wybór firmy piorącej wykładziny i dywany pozwoli natomiast przez długi czas cieszyć się wyjątkowym wyglądem i uzyskać efekt znacznie lepszy niż ten gwarantowany przez metody domowe. Jakie metody są najczęściej stosowane? Jakich efektów można się dzięki nim spodziewać?

1. Metoda ekstrakcyjna

2. Metoda szamponowania oraz suchej piany

3. Metoda bonnetowania

Wykładziny i dywany stanowią ważny element dekoracyjny, dlatego warto w szczególny sposób zatroszczyć się o ich stronę wizualną. Pomoże w tym niewątpliwie umiejętne pranie wykładzin. Łódź stwarza w tym zakresie spory wybór.

Metoda ekstrakcyjna

Pierwszy sposób polega na rozprowadzeniu środka czyszczącego na wykładzinie lub dywanie i pozostawieniu go na kilkanaście minut, by składniki aktywne zaczęły działać. Po tym czasie można odessać pozostałości przez maszynę nadającą się do odkurzania na mokro. Ta metoda nadaje się do prania większości materiałów, z wyjątkiem tych o niskiej przepuszczalności powietrza, trzeba jednak zachować ostrożność, aby nie przemoczyć podłoża. Należy też wygospodarować odpowiedni czas i warunki na schnięcie całości. Właśnie dlatego warto powierzyć fachowcom pranie dywanów. Łódź oferuje sporo punktów, w których można takie czyszczenie przeprowadzić.

Metoda szamponowania i suchej piany

Druga metoda opiera się na wykorzystaniu specjalnego szamponu do dywanów. Nakłada się go bezpośrednio na materiał, a aktywna piana skutecznie rozpuszcza zabrudzenia zgromadzone we włóknach. Następnym krokiem jest dokładne odkurzenie materiału, pozwalające usunąć brud i nadmiar wody. Przy praniu metodą suchej piany nie jest to konieczne. Szamponowanie nie sprawdzi się przy wszystkich dywanach. Niewłaściwie przeprowadzony proces może też sprawić, że brud nie zostanie usunięty, a przeciwnie – wtarty w runo. Ryzyko jest spore, dlatego wiele firm oferujących pranie wykładzin i dywanów odchodzi od tego sposobu działania.

Metoda bonnetowania

To znakomita metoda czyszczenia trudnych wykładzin, na przykład supełkowych, tuftowanych czy igłowanych. Mimo że sam środek jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów włokien, sam sposób działania może powodować uszkodzenia, dlatego warto zdać się na ocenę specjalistów. W trakcie czyszczenia wykładzina cały czas powinna pozostawać wilgotna.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo krajowi przedsiębiorcy wiedzą o restrukturyzacji?
Następny artykułKoronawirus – raport dnia (wtorek, 9 marca)