A A+ A++

Cyfrowi nomadzi to osoby, które pracę zdalną wykonują z różnych miejsc świata. Dzięki temu, że ich zawód nie wymaga od nich przywiązania do jednego miejsca, są w stanie przeprowadzić się z dnia na dzień, łącząc w ten sposób pracę z podróżowaniem po całym świecie. Jednym wymaganiem jest dostęp do internetu. Nie wszędzie tacy przyjezdni są mile widziani. Przykładem mogą być Chorwacja, Estonia, Bermudy, Indonezja i Portugalia, gdzie wprowadzono specjalne regulacje. Wyjątkiem jest Estremadura, autonomiczna wspólnota w Hiszpanii.

Zobacz wideo Margaret mieszka w Hiszpanii. Co ją tam zaskoczyło? “Kurierzy mnie testowali”

64 tys. zł za przeprowadzkę. Estremadura kusi cyfrowych nomadów

Jak donosi portal euronews.com, wszystko po to, by walczyć z pogłębiającym się bezrobociem i wyludnieniem. Granicząca z Kastylią, Andaluzją i Portugalią Estremadura jest wciąż jednym z najmniej rozwiniętych regionów Hiszpanii, choć warto zaznaczyć, że z roku na rok rozwija się coraz szybciej. Jedno z najniższych PKB na mieszkańca w połączeniu z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia i spadającą populacją sprawiły, że władze postanowiły przeznaczyć 2 mln euro na przyciągnięcie ok. 200 pracowników zdalnych.

Nie ma jednak nic za darmo. Cyfrowi nomadzi będą musieli zostać w Estremadurze przez co najmniej dwa lata. Wnioskujący musi być wysoko wykwalifikowanym specjalistą w branży technologicznej, legalnie przebywać w Hiszpanii i posiadać numer identyfikacyjny obcokrajowca.

Z czego słynie Estremadura? Z czego słynie Estremadura? La Haba. Fot. Kani, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Wysokość dotacji będzie zależeć od wieku i miejsca przeprowadzki. Kobiety, osoby poniżej 30 roku życia i ci, którzy zdecydują się zamieszkać w mieście poniżej 5000 mieszkańców, mogą otrzymać 10 tys. euro grantu (ok. 42 tys. zł). Pozostali mogą liczyć na 8000 euro (34 tys. zł). Po dwóch latach ci, którzy zdecydują się przedłużyć pobyt o kolejny rok, otrzymają 5000 euro (zaliczający się do pierwszej grupy – 21 tys. zł) i 4000 euro (pozostali – 17 tys. zł). Kiedy będzie można składać wnioski? Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale władze, jak zaznacza euronews.com, podkreśliły, że prawdopodobnie program ruszy w połowie września.

Z czego słynie Estremadura? Nie tylko konkwistadorzy

Estremadura zasłynęła głównie dzięki hiszpańskim konkwistadorom. To stąd pochodzili Hernan Cortes i Francisco Pizarro. Miasto Caceres, dzięki dobrze zachowanej architekturze średniowiecznej i urokliwym brukowanym uliczkom, znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Merida, nazywana czasem “hiszpańskim Rzymem”, może pochwalić się pozostałościami po rzymskim amfiteatrze i akweduktami. Badajoz z kolei to gratka dla miłośników sakralnych zabytków. W Estramedurze znajduje się także jedno z najsłynniejszych miejsc kultu maryjnego: klasztor w Guadalupe. Wciąż nielicznych turystów kuszą także rezerwaty przyrody, Park Narodowy Monfrague i pasma górskie. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlayStation 2 z historycznym wyróżnieniem! PS2 „odegrało ważną rolę w rozwoju życia ludzi”
Następny artykułBoko Haram ponownie zaatakowało. 81 zabitych.