Nie listy, nie paczki, a cztery wielkie pudła z przyborami szkolnymi, zabawkami, grami i słodyczami zebrali pracownicy polkowickich oddziałów pocztowych. Wszystko to, aby pomóc przygotować się do nadchodzącego roku szkolnego dzieciom z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek.
– Akcja była prowadzona w podległych mi placówkach pocztowych. Dzięki hojności naszych klientów zebraliśmy wiele różnego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów edukacyjnych, zarówno dla starszych jak i najmłodszych – mówi Katarzyna Chodor, naczelnik Urzędu Pocztowego nr 3 w Polkowicach.
Wśród darów znalazły się zeszyty, długopisy, kredki, farby, plasteliny i teczki. Pojawiły się również rzeczy, które z pewnością ucieszą najmłodszych podopiecznych placówki, m.in. kolorowanki, zestawy kreatywne, puzzle czy zabawki. Wypełnione po brzegi pudła trafiły już do „Skarbka”.
– Jest to nieodzowna pomoc, szczególnie teraz gdy zaczyna się rok szkolny. My oczywiście wyposażamy dzieci w niezbędne przybory szkolne, ale to jest kwestia czasu, gdy naszym podopiecznym zabraknie temperówek, gumek, czy długopisów. Rodzice, którzy mają dzieci w wieku szkolnym na pewno doskonale znają ten problem – opowiada Beata Kowalczyk, kierownik Placówki Socjalizacyjnej Skarbek.
Zbiórka była prowadzona przez miesiąc. Inicjatorka akcji przyznaje, że zainteresowanie pomocą ze strony mieszkańców przerosło jej najśmielsze oczekiwania.
– Pochodzę z Legnicy i wcześniej nie znałam Polkowic ani tutejszej społeczności. Wychodząc z propozycją tej akcji nie byłam w stanie przewidzieć jak zostanie ona odebrana. Jednak polkowiczanie tak bardzo mnie zaskoczyli, ponieważ pokazali, że mają ogromne serca – mówi Katarzyna Chodor. – Pragnę podziękować wszystkim odwiedzającym nasze placówki za tak wspaniały odzew – podkreśla.
Postawa pracowników poczty oraz mieszkańców Polkowic z pewnością może zainspirować do działania. Osobom, które również chciałyby pomóc podopiecznym z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek podpowiadamy, że w pierwszej kolejności powinny zgłosić się do ośrodka, aby poznać jego aktualne potrzeby.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS