A A+ A++

Obecnie na Placu Stefanidesa, ul. Solnej oraz Łukasińskiego, prowadzone są roboty w branży drogowej i związane z nimi prace rozbiórkowe, a także roboty ziemne.

Wykonano podbudowę na Placu Stefanidesa, ul. Solnej oraz ul. Łukasińskiego (pod układaną nawierzchnię z kostki). Nawierzchnia z kostki na Placu Stefanidesa sięga już do ulicy Daniłowskiego.

Równocześnie trwają prace w branżach elektrycznej, sanitarnej i teletechnicznej. Wykonawca m.in. przebudował kolizję z kablem elektrycznym i teletechnicznym, ułożono kanalizację kablową pod nowe oświetlenie, wykonano główny kolektor kanalizacji deszczowej.

W najbliższym czasie zaplanowano wykonanie m.in.: nawierzchni na Placu Stefanidesa, wykonanie warstwy podbudowy na ul. Bazyliańska oraz ul. Łukasińskiego, rozbiórkę oraz frezowanie ul. Łukasińskiego.

„Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Melchiora Stefanidesa (droga gminna nr 110594L) wraz z odcinkiem ulicy Łukasińskiego (droga powiatowa nr 3314L) od km 0+010,89 do km 0+566,60 w Zamościu”, który realizuje Miasto Zamość, jest dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. MaKo Consulting

„Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Melchiora Stefanidesa (droga gminna nr 110594L) wraz z odcinkiem ulicy Łukasińskiego (droga powiatowa nr 3314L) od km 0+010,89 do km 0+566,60 w Zamościu” zakłada m.in. przywrócenie historycznego poziomu ulic poprzez likwidację schodów przy Bramie Lubelskiej Nowej i Nadszańcu Bastionu VI. Ulica Łukasińskiego będzie miała nową nawierzchnię z kostki granitowej (warstwa ścieralna z czerwonej kostki granitowej płomieniowanej), która poprzez różnicowanie kolorystyczne będzie wyznaczać strefy funkcjonale, oddzielające ruch pieszy i kołowy. Krawężniki zostaną zlikwidowane, by cała przestrzeń była pozbawiona barier architektonicznych.

Ruch samochodowy na ul. Łukasińskiego będzie spowolniony, ruch pieszy i rowerowy będą traktowane priorytetowo, zgodnie z współczesnymi wymaganiami jakimi powinny odpowiadać drogi publiczne.

Na terenie objętym projektem pojawią się m.in. elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, kraty ochronne wokół drzew- wszystko utrzymane w stylistyce minimalistycznej, będącej tłem dla otaczającej przestrzeni.

Plac Stefanidesa i ulica Łukasińskiego (na odcinku od ronda Jana Zamoyskiego do „ekonomika”) będą miały nowe oświetlenie, a zaprojektowane latarnie będą nawiązywać do charakteru Placu Stefanidesa. Całość uzupełnią nasadzenia, będą to m.in. drzewa liściaste o kulistej koronie- przeznaczone do przestrzeni miejskich, a także bluszcze, krzewy, zieleńce. Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma czas na realizację zadania do 03.11.2021 r. Wartość umowy: 11 881 126, 29 zł brutto.

„ Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Wolności (droga gminna nr 110595L) wraz z odcinkiem ulicy Kościuszki (droga gminna nr 110522L) od km 0+202,0 do km 0+308,0 oraz odcinkiem ulicy Okopowej (droga powiatowa nr 3322L) od km 0+000 do km 0+180,70 w Zamościu”.

Plac Wolności będzie miał m.in. nową nawierzchnię kostki granitowej, która swoją kolorystyką będzie nawiązywała do przebudowywanej ulicy Łukasińskiego (o czym piszemy wyżej) oraz nową konstrukcję placu, oświetlenie (oprawy LED), monitoring i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery).

Podobny zakres zadań będzie realizowany na ul. Kościuszki i ul. Okopowej- na odcinku od wlotu ronda Braci Pomarańskich do granicy pasa kolejowego dotychczasowa nawierzchnia będzie zastąpiona nową, wykonaną z kostki granitowej. Projekt zakłada m.in. budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci oświetlenia ulicznego na typu LED i montaż elementów małej architektury: ławki, kosze na śmieci, słupki przystankowe. Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma czas na realizację zadania do 05.11.2021 r. Wartość umowy: 5 637 437, 13 zł brutto. ( info.UM)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNagrody i stypendia dla mieleckich uczniów
Następny artykułAktywna przerwa w pracy. Oto 3 proste ćwiczenia od fizjoterapeutów