A A+ A++

Rewitalizacja willi Waleria wciąż trwa. Projekt zakłada odrestaurowanie jak największej liczby elementów w obiekcie.

Milanowska willa Waleria do końca tego roku ma odzyskać swój dawny blask. Obiekt będzie wykorzystany do funkcji kulturalno-edukacyjnych – interdyscyplinarnym centrum kultury i sztuki.

Zanim jednak budynek zostanie oddany do użytku, potrzeba jeszcze trochę pracy. Milanowski urząd ogłosił niedawno przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Walerii. Po przeciągającym się remoncie dachu, prace we wnętrzach mogły ruszyć pełną parą.

Celem rewitalizacji jest maksymalne przywrócenie historycznych elementów budynku. Aby willa mogła powrócić do dawnej świetności, prace przeprowadzają specjaliści z wielu dziedzin. Aktualnie odnawiane i rekonstruowane są wszystkie historyczne elementy drewniane wchodzące w skład i wyposażenie obiektu, począwszy od ram okiennych, na drzwiach z ościeżnicami skończywszy – informuje Burmistrz Miasta Milanówka, Piotr Remiszewski, i dodaje – Sukcesywnie przywracamy piękno, naszej perły milanowskiej architektury.

Remont willi Waleria ma zakończyć się do końca 2023 roku. Na rewitalizację obiektu i ofertę kulturalną gmina dostała dotację w wysokości ponad 8 mln zł. Zagospodarowanie terenu wokół willi jest elementem oddzielnego projektu rewitalizacji zieleni w mieście, na który przeznaczono ponad 10 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWajrak: Weganizm traktuje się jako coś luksusowego. A to jedzenie mięsa powinno być luksusem
Następny artykułPrace Magdaleny Palmowskiej w Galerii Kameralnej