A A+ A++

Informujemy, że Miejski Urząd Pracy w Płocku może zrefundować część kosztów poniesionych przez pracodawców na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne zatrudnionego bezrobotnego.

Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Mieście Płocku (III)

Zapraszamy pracodawców do składania wniosków o organizację prac interwencyjnych. Prezydent Miasta Płocka za pośrednictwem Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku zwraca pracodawcy, który zatrudnił w ramach prac interwencyjnych skierowanego bezrobotnego na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy przez okres do 6 miesięcy część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne finansowane z własnych środków płatnika tych składek (emerytalna, rentowa i wypadkowa) skierowanej osoby w wysokości uprzednio uzgodnionej, nieprzekraczającej jednak kwoty ustalonej jako iloczyn liczby zatrudnionych w miesiącu w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy oraz kwoty zasiłku dla bezrobotnych określonej w art. 72 ust. 1 pkt 1 cytowanej ustawy, obowiązującej w ostatnim dniu zatrudnienia każdego rozliczanego miesiąca i składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia.

Maksymalna kwota refundacji wynagrodzenia brutto ustalona przez Miejski Urząd Pracy w Płocku w 2020 roku wynosi 860,00 zł miesięcznie za jedną osobę, w związku z czym kwota refundacji ogółem (wynagrodzenia oraz składki) wynosi średnio 1015 zł miesięcznie za jedną osobę.

Pracodawca zawierając umowę w sprawie organizowania i finansowania prac interwencyjnych zobowiązuje się do zatrudnienia bezrobotnego na podstawie wydanego przez MUP w Płocku skierowania w pełnym wymiarze czasu pracy w oparciu o umowę o pracę na okres minimum 12 miesięcy (nie mniej niż 365 dni).

W ramach realizowanego projektu do prac interwencyjnych mogą zostać skierowane osoby w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku jako bezrobotne należące minimum do jednej z grup defaworyzowanych, tj.:
– osób w wieku 50 lat i więcej,
– osób z niepełnosprawnościami,
– osób długotrwale bezrobotnych,
– osób o niskich kwalifikacjach.

Formularze wniosków można pobrać w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku, ul. 3 Maja 16 /pok. 209, II piętro/ oraz ze strony internetowej www.mupplock.praca.gov.pl (w zakładce: Dla pracodawców i przedsiębiorców/Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy/Staże i bony stażowe/ STAŻ w ramach RPO WM 2014-2020 – rok 2020)  lub  (Dokumenty do pobrania).

Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania limitu środków.

Szczegółowe informacje w sprawie organizacji prac interwencyjnych można uzyskać w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku: Dział Instrumentów Rynku Pracypok. 209 /II piętro/tel. (24) 367 18 38.

Projekt pt. „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Mieście Płocku (III)”  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020,          wpółfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

op. K. Kozłowski, źródło: Miejski Urząd Pracy w Płocku, A. Sołtysiak

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkademia Dobrego Filmu: dobre filmy i ciekawe dyskusje
Następny artykułKonkurs ofert na wybór realizatora/ów programów polityki zdrowotnej (grypa)