A A+ A++

Yareal rozpoczyna sprzedaż mieszkań w ostatnim etapie inwestycji Pozytywny Mokotów. Do oferty trzeciej fazy inwestycji trafiły 232 mieszkania o podwyższonym standardzie. Jednocześnie ruszyły odbiory 125 gotowych do zamieszkania.

Autor: housemarket.pl 24 maja 2021 13:57

Większość mieszkań dostępnych w ofercie Pozytywnego Mokotowa to lokale dwu- i trzypokojowe o metrażu od 36 do ponad 70 mkw. W trzecim etapie powstaną również kompaktowe kawalerki dla singli o powierzchni ok. 29 mkw. oraz duże metraże, sięgające nawet 138 mkw. Wszystkie będą dysponowały balkonami lub loggiami, a największe 4-5 pokojowe zaoferują mieszkańcom możliwość korzystania z nawet 70-metrowych tarasów. Właściciele części mieszkań na parterze będą z kolei dysponowali własnymi ogródkami o powierzchni sięgającej ponad 110 mkw.

CZYTAJ TEŻ: YAREAL DEBIUTUJE W GDYNI 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We współpracy z władzami miasta Yareal przebuduje w najbliższym czasie na własny koszt infrastrukturę transportową przy skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Wzdłuż całego Pozytywnego Mokotowa powstaną zupełnie nowe rozwiązania drogowe z bezpieczniejszymi jezdniami i chodnikami, a także zatoki przystankowe dla komunikacji miejskiej.

„Budujemy nowe rondo, które usprawni układ drogowy i umożliwi dogodny przejazd m.in. autobusów. Jednocześnie inwestujemy w dwa przystanki, dzięki którym mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą mogli łatwiej dojeżdżać np. do stacji pobliskiej linii metra. Razem z pierwszymi dwoma budynkami oddaliśmy do użytku również 150-metrowy fragment chodnika i ścieżki rowerowej, które rozwijamy wraz z realizacją kolejnego etapu budowy. W efekcie nasi klienci będą mogli korzystać nie tylko z ponad hektara atrakcyjnej zieleni w wewnętrznym ogrodzie na terenie osiedla, ale również ze zrównoważonego transportu” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Pozytywny Mokotów to osiedle wznoszone zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, potwierdzonymi ekologicznym certyfikatem BREEEM, przyznanym inwestycji z oceną na poziomie Very Good. W oddanym do użytku podziemnym garażu funkcjonują 4 ładowarki do samochodów elektrycznych oraz własna, osiedlowa elektrownia słoneczna. Funkcjonujące na dachach panele fotowoltaiczne mogą wytwarzać rocznie ok. 20 000 kWh energii elektrycznej, zapewniając energię do oświetlenia m.in. garażu podziemnego oraz wewnętrznego ogrodu, w którym docelowo powstaną aż 3 place zabaw oraz tarasy rekreacyjne z ławkami i altanami, wyposażone m.in. w zestaw piknikowy i leżaki.

Centralnie wijąca się wzdłuż osiedla zielona aleja zostanie obsadzona m.in. drzewami, trawiastymi polanami, krzewami ozdobnymi i bylinami. Wśród nich pojawią się tzw. ogrody społeczne, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, umożliwiających uprawę roślin typowych dla polskich ogródków. Mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą mogli wspólnie uprawiać kwiaty i warzywa do domowego użytku, tworząc własny ogród i budując bliskie relacje z sąsiadami.

Wzdłuż 200-metrowej osi ogrodowej, powstanie w sumie 7 budynków, w których zamieszka 615 rodzin. Pierwszy etap osiedla został już ukończony, a właściciele mieszkań właśnie dokonują odbioru kluczy i wkrótce będą się mogli wprowadzać do gotowych lokali. W realizowanej obecnie drugiej fazie inwestycji, Yareal wybudował już podziemną część obu budynków oraz kondygnacje nadziemne, które w najbliższych tygodniach będą się pięły aż do docelowej wysokości 8-9 pięter. Choć budowa drugiego etapu rozpoczęła się ledwie kilka miesięcy temu, nabywców znalazło już prawie 80 proc. mieszkań. W sumie klienci Yareal kupili już ponad 320, czyli ponad połowę wszystkich mieszkań, które powstaną na Pozytywnym Mokotowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZakazane Miasto
Następny artykułStobrawska ziemia bez odpadów