A A+ A++

Publikacja z dnia: 20-12-2021 22:12

Pożyczka online sprawia, że naprawdę łatwo otrzymasz środki na leczenie, remont, naprawę auta czy wymarzone wakacje.

Pamiętaj jednak, że podpisując umowę, zyskujesz produkt, który trzeba będzie spłacać. Dlatego, zanim złożysz wniosek o pożyczkę online, sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

Zebraliśmy praktyczne porady dla wszystkich tych, który będą wnioskować o taki produkt po raz pierwszy.

Pożyczka online – co to jest?

Pożyczka online to produkt finansowy, który polega na tym, że w ramach umowy firma pozabankowa pożycza Ci pieniądze, a Ty w umówionym terminie musisz je później oddać. Zapłatą za możliwość korzystania z pożyczonego kapitału są odsetki, prowizja czy opłata przygotowawcza.

Pożyczka online jest udzielana bez wychodzenia z domu. Tą drogą odbywa się: wnioskowanie, analiza wniosku, potwierdzenie tożsamości i wypłata środków. Aby wywiązać się z umowy, musisz spłacać pożyczone pieniądze w terminie. Wyższe kwoty (kilka lub kilkanaście tysięcy złotych) rozkładane są na miesięczne raty, aby pożyczka online nie była dużym obciążeniem dla Twojego domowego budżetu.

Jak uzyskać pożyczkę online?

Aby uzyskać pożyczkę online, musisz złożyć wniosek na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. Jak go znaleźć? Najłatwiej wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „pożyczka online”, a następnie prześledzić witryny różnych firm. Na tym etapie warto sprawdzić warunki oferty oraz opinie klientów o pożyczkodawcy.

Kiedy już wybierzesz konkretny podmiot, musisz złożyć wniosek online. Należy go wypełnić swoimi danymi osobowymi, teleadresowymi oraz tymi, dotyczącymi dochodów. Następnie musisz wysłać aplikację i przekazać ją do weryfikacji. Na tym etapie pożyczkodawca sprawdza, czy przy obecnych zarobkach będzie Cię stać na spłatę pożyczonej kwoty oraz weryfikuje Twoją historię zobowiązań w bazie Biura Informacji Kredytowej i biurach informacji gospodarczej.

Później musisz wykonać przelew weryfikacyjny, czyli wysłać złotówkę albo grosz na wskazane przez pożyczkodawcę konto. Ma to na celu sprawdzić, czy dane, które podałeś we wniosku, zgadzają się z danymi nadawcy przelewu. Kwota jest oczywiście później zwracana, bo przelew weryfikacyjny to tylko metoda potwierdzenia tożsamości, która nie wymaga odwiedzenia żadnej placówki z dowodem osobistym.

Kiedy wszystko się zgadza, podpisujesz zdalnie umowę o pożyczkę online. Później środki wpływają na Twoje konto, a Ty musisz spłacać raty w ustalonej wcześniej wysokości i terminie. Gdy cała pożyczka zostanie rozliczona, umowa ulega rozwiązaniu. Jeśli dysponujesz większą kwotą w danym miesiącu niż wynosi rata, to oczywiście możesz nadpłacać pożyczkę online.

Pożyczka online: warunki

Osoby, które chcą skorzystać z pożyczek online, powinny spełnić następujące warunki:
być w odpowiednim wieku,
posiadać polskie obywatelstwo i na stałe mieszkać w kraju,
uzyskiwać regularne i stabilne dochody (np. z umowy o pracę, zlecenia, dzieło, renty czy emerytury),
mieć aktywne konto bankowe, które posłuży do wysłania przelewu weryfikacyjnego,
posiadać zdolność do spłaty pożyczki, czyli zarabiać tyle, aby bez problemu oddać pożyczoną kwotę,
nie być wpisanym do rejestru dłużników.

Umowa pożyczki online: na co zwrócić uwagę?

Wszystkie warunki pożyczki online są spisane w umowie. Zanim ją podpiszesz, dokładnie ją przeczytaj i pytaj o to, czego nie rozumiesz. Szczególną uwagę zwróć na:
dane firmy pożyczkowej (sprawdź, czy są zgodne z podanymi na stronie internetowej i w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego),
swoje dane (czy nie ma literówek w nazwisku, czy zgadza się adres zamieszkania, numer PESEL i numer dowodu osobistego),
koszty pożyczki (czy zostały wyszczególnione pozycje, za co musisz zapłacić oraz czy pomnożenie raty razy liczbę miesięcy daje Ci łączną kwotę do spłaty),
fakt, czy do umowy nie zostały wpisane dodatkowe koszty, o których wcześniej Cię nie poinformowano,
termin spłaty pożyczki (pamiętaj, aby go przestrzegać),
sposób postępowania i koszty w razie opóźnień w spłacie,
warunki wydłużenia okresu spłaty,
w jaki sposób są przetwarzane Twoje dane osobowe i czy nie są przekazywane innym podmiotom np. w celach marketingowych (oczywiście będzie to wykluczające, tylko wtedy, jeżeli sobie tego nie życzysz).

Ile się czeka a pieniądze z pożyczki online?

Pożyczki online zazwyczaj są wypłacane bardzo szybko i nawet kolejnego dnia możesz już się cieszyć środkami na koncie.

(materiał zewnętrzny)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKĘTY. Proponował 13-latce spotkanie w celach seksualnych
Następny artykułFederal judge overturns $4.5 billion opioid settlement between Purdue Pharma, Sackler family