A A+ A++

Zawsze gorąco oklaskiwane były piosenki „Ja chciałbym być poetą” do słów Andrzeja Bursy, czy „Jaka szkoda” ze słowami Stanisława Balińskiego, przedwojennego dyplomaty i poety, zamieszkałego po wojnie w Londynie.

Muzyka Długosza niosła tę poezję tak jak i jego własną: „Dzień w kolorze śliwkowym”, „Kwiecista zwiewna twa sukienka”, „Karczma Jurgowska” czy „Także i ty”. To te najpopularniejsze, przez lata oczekiwane przez publiczność utwory. Kiedy wyjeżdżał z małego miasta na Lubelszczyźnie do Krakowa wiózł ze sobą talent, który szybko rozwinął, ciekawość nowych miejsc, ale przede wszystkim ciekawość ludzi. Przyjaźń połączyła go z artystami Piwnicy pod Baranami, w tym najlepszym, piwnicznym okresie, gdzie występował obok Ewy Demarczyk, Krzysztofa Litwina czy Haliny Wyrodek.

Taki sposób koncertowania w małych salach, blisko publiczności zachował i po rozstaniu z Piwnicą. Na jego trasie pojawiał się co pewien czas Poznań. Czekano tu na Niego i bardzo serdecznie witano. Dowody tego znalazły się w audycji Spotkania z Kulturą.

31.03, godz.16.05. Powtórka – 01.04, godz. 01.00 w nocy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZambrów zyska nową atrakcję turystyczną! (żart na prima aprilis)
Następny artykułNie zapłacił mandatów za parkowanie, więc zabrali mu auto