Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
W drugiej połowie roku Volkswagen Poznań rozpocznie produkcję kolejnego modelu – Caddy 5. Wtedy też zostanie uruchomiona nowa, olbrzymia hala spawalni. Tam produkcja będzie w dużym stopniu zrobotyzowana.
Volkswagen Amarok z Fordem Rangerem, Caddy z Transitem
W ciągu dwóch lat do Caddy dołączy Ford Transit Connect. To efekt umowy o współpracy między dwoma gigantami na rynku motoryzacyjnym. W jej efekcie za dwa lata na rynku pojawi się pick-up Volkswagena Amarok zbudowany na bazie Forda Ranger, Ford będzie prowadził prace rozwojowe Volkswagena Transportera do 1 t ładowności, a poznańska fabryka Volkswagena będzie dla Forda produkować dostawczy pojazd miejski na bazie Caddy 5.
Caddy V będzie produkowany przez Volkswagen Poznań HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY
– Kooperacja wzmacnia naszą silną pozycję w obszarze lekkich samochodów dostawczych w kolejnych latach, przede wszystkim jeśli chodzi o europejskie rynki zbytu – mówi Thomas Sedran, prezes marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
Ford z silnikiem Volkswagena
– Ta współpraca, to efekt zmian społecznych i postrzegania alternatywnych napędów – na razie Volkswagen nie produkuje w Poznaniu Caddy w wersji elektrycznej. Produkcja Forda pomoże wypełnić tę lukę czasową i pozwolić nam na prowadzenie prac, byśmy mogli zaoferować auto także w takiej wersji. Koszty prac rozwojowych nad nowym modelem Forda obie firmy będą dzieliły, a to też oznacza oszczędności – mówi prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.
Wielkość produkcji fabryki Volkswagena w Poznaniu pozostanie taka sama – produkcja dla Forda ma uzupełnić wolumen produkcyjny po zaprzestaniu produkcji Transportera. Obecnie w fabryce dziennie powstaje 750 aut.
Ford Transit Connect będzie różnił się nieco wyglądem od Caddy – będzie miał inną klapę silnika, bagażnik, błotniki. Karoseria będzie powstawała w Poznaniu.
Współpraca między koncernami Volkswagena i Forda nie spowoduje powiązania kapitałowego przedsiębiorstw, a wszystkie pojazdy będą dystrybuowane na rynkach niezależnie od siebie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS