Maks Kaśnikowski, Marcel Politowicz i Wojciech Marek odpadli w eliminacjach challengera tenisowego ATP Poznań Open 2021. Turniej główny ruszy zatem w poniedziałek z dwoma Polakami – Danielem Michalskim i Aleksandrem Orlikowskim. Czy któryś z nich pójdzie w ślady Huberta Hurkacza, który wygrał tu w 2018 roku?

Maks Kaśnikowski po blisko dwugodzinnym boju uległ Belgowi Christopherowi Heymanowi 3-6, 4-6. Kilka niewymuszonych błędów Polaka poskutkowało przełamaniem na korzyść Belga. Wyżej notowany tenisista wyszedł na prowadzenie 3-1, ale to nie podłamało warszawianina. Szybko odrobił straty, a następnie wyrównał na 3-3. Od tego momentu jednak to Heyman prezentował lepszy tenis i wygrał trzy następne gemy. Po 44 minutach zapisał partię na swoje konto.

– Był w drugim secie taki moment, że miałem przewagę. Byłem już wtedy wyczerpany fizycznie, bo grałem na 100 procent moich możliwości, dlatego wygrywałem sporo punktów. W pewnym momencie to jednak zeszło. Ja jeszcze nie potrafię grać na takim równym poziomie przez cały czas – ocenił czołowy polski junior.