A A+ A++

Od 10 grudnia ulicą Lechicką będzie można przejechać już w obu kierunkach pod wiaduktem, w rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką i al. Praw Kobiet. Ale 11 i 13 grudnia na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Murawa będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Od 27 listopada ul. Lechicką można było przejechać pod wiaduktem, po którym docelowo pojedzie m.in. tramwaj na Naramowice – ale tylko od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. 10 grudnia w godzinach popołudniowo-wieczornych, umożliwiony zostanie przejazd również w drugim kierunku. Droga aktualnie wykorzystywana do jazdy w stronę mostu Lecha będzie na tę chwilę głównie służyła kierowcom jadącym w kierunku ul. Włodarskiej i centrum miasta. Wykonawca doprowadzi ten układ do stanu docelowego, w którym nie będzie równoległego przejazdu do ul. Lechickiej. Ruch pieszych i rowerzystów w rejonie węzła nie ulegnie zmianie.

Miejscowe utrudnienia dadzą się jeszcze we znaki 11 i 13 grudnia w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Przeprowadzone zostaną wtedy roboty związane z warstwą ścieralną, co pozwoli na wykończenie układu jezdni w tym rejonie. Wykonawca nie przeprowadził ich we wcześniej zapowiadanym terminie z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Od 14 grudnia do świąt Bożego Narodzenia, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wykonawca inwestycji będzie kontynuował prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na drogach przy powstającej trasie tramwajowej. Najbliższe zmiany planowane są na 15 grudnia (środa). Wtedy po porannym szczycie komunikacyjnym prowadzone będą prace związane z wykończeniem nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Łużyckiej i al. Praw Kobiet. Generować będą one kilkugodzinne zmiany organizacji ruchu, w tym możliwa jest konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Źródło: PIM

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułImpregnacja drewna w praktyce
Następny artykułWoskowanie drewna — o czym warto wiedzieć?