A A+ A++

Publiczna biblioteka wymiany książek, przestrzenie integracji sąsiedzkiej, warsztaty dla osób ze szczególnymi potrzebami, edukacyjne i rozwojowe to niektóre z projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego. Operator programu podczas otwartego naboru otrzymał łącznie 31 pomysłów na kwotę 118 tys. zł. Komisja oceniająca wnioski zarekomendowała przyznanie finansowania na realizację 21 projektów nieformalnych grup młodzieżowych, które poza wsparciem finansowym otrzymują także pomoc w zakresie diagnozowania potrzeb, zarządzania projektem i organizacji pracy zespołu.

– Kolejna edycja MAMu pokazuje nam, że zapotrzebowanie na tego typu formy wsparcia dla osób młodych są niezwykle ważne i pożądane. Zgłoszone projekty poruszają wiele istotnych zagadnień zarówno dla młodzieży, jak i całej społeczności Lublina. Trzymam kciuki za wszystkie grupy projektowe i z niecierpliwością czekam na efekty realizowanych projektów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Miejski Aktywator Młodzieżowy to program, który umożliwia nieformalnym grupom młodzieży zrealizowanie swoich pomysłów na działania społeczne i obywatelskie. Tegoroczna edycja programu oferuje szeroki dostęp do zagadnień edukacji obywatelskiej, wiedzy o zarządzaniu projektami, diagnozie potrzeb i ewaluacji. Zgłoszone pomysły będą rozwijane, a każda z grup projektowych otrzyma wsparcie indywidualnego animatora. Nowością w tej edycji MAM są dodatkowe warsztaty w tematyce konsultacji społecznych, które poprowadzi Hanna Achremowicz, specjalizująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą i realizacji procesów konsultacyjnych dla Urzędu Miasta Wrocławia.

Lista wyróżnionych projektów dostępna jest na stronie internetowej operatora programu.

Miejski Aktywator Młodzieżowy w całości finansowany jest ze środków budżetu Miasta Lublin w ramach realizacji polityki młodzieżowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPartie podzieliły się europarlamentarnymi zwycięstwami
Następny artykułLaureaci konkursu Obraz a słowo nagrodzeni za literacki opis dzieła Kossaka