Elżbieta Zającówna była znana z wielu polskich filmów i seriali. Wystarczy wspomnieć takie produkcje jak “Vabank”, “Seksmisja” czy “Matki, żony i kochanki”. Informację o śmierci aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich, publikując poruszającą wiadomość na profilu na Facebooku.
“Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem żegnamy naszą koleżankę Elżbietę Zającównę, członkinię ZASP-u, absolwentkę krakowskiej PWST, którą ukończyła grając Dziewczynę i Bajaderę w przedstawieniu dyplomowym “Pieszo” Mrożka. (…) W jednym z wywiadów powiedziała: “Uwielbiam się śmiać, uwielbiam wesołych ludzi. Tak właśnie chcę żyć…” I taką Cię zapamiętamy. Żegnaj Elu!” – napisali przedstawiciele ZASP.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pożegnanie Damięckiego
Po informacji o śmierci sieć szybko zalały posty jej znajomych i przyjaciół, którzy nie mogli uwierzyć, że Zającówna odeszła. Jedną z osób, które ją pożegnały za pomocą social mediów był Mateusz Damięcki.
Zającówna i Damięcki spotkali się na planie serialu “Matki, żony i kochanki”. Mateusz miał wtedy zaledwie 15 lat i grał syna Wiktorii (w tej roli Anna Romantowska), Jurka Zarychtę. Z kolei Elżbieta wcielała się w produkcji w jedną z 4 przyjaciółek, Hankę.
“Kiedy Hanka Trzebuchowska Pani Eli pojawiała się na planie, mój Jurek, mój biedny Jurek był w opałach. Ale nie tylko on. Również i ja, grający go Mateusz. Pani Elu, jest tak wielu, którzy się w Pani skrycie kochali… była Pani wspaniała w “Matkach, żonach i kochankach” . I nie tylko. Dziękuję. Jurek/Mateo” – napisał w poście na Instagramie aktor.
Jeden z ulubionych seriali Polaków
“Matki, żony i kochanki” były emitowane w latach 1996-1998 w TVP. Serial cieszył się ogromną popularnością. Główne role grały w nim Elżbieta Zającówna, Anna Romantowska, Małgorzata Potocka i Gabriela Kownacka. Serial jest dostępny na TVP VOD.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” opowiadamy o “Napadzie” na Netfliksie, zastanawiamy się, dlaczego Laura Dern zagrała w koszmarnej “Planecie samotności” i zachwycamy się nowym serialem Max, “Franczyza”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS