Kazimierz Dolny to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast Lubelszczyzny, ale też całej Polski. Rejon ten od lat przyciąga rzesze turystów zachwyconych naturalnymi walorami krajobrazowymi oraz możliwościami, jakie daje zarówno starszym, jak i młodszym miłośnikom eksploracji nowych miejsc. Oprócz wycieczek mających na celu zdobycie konkretnych punktów na mapie bardzo popularne stały się również wycieczki objazdowe – idealne dla tych, którzy pragną zwiedzić więcej niż jeden zabytek, ale też osób o ograniczonych możliwościach ruchowych, np. seniorów czy niepełnosprawnych. Z pewnością jedną z największych atrakcji w rejonie Kazimierza Wielkiego jest Wąwóz Korzeniowy.
Czym jest Wąwóz Korzeniowy i dlaczego jest tak wyjątkowy?
Lessowy Wąwóz Korzeniowy, który położony nieopodal Kazimierza Dolnego to jedno z najpiękniejszych tego typu miejsc w Polsce. Powstał on w wyniku erozji wodnej, czyli wypłukiwania skał przez wodę, ale też działalności człowieka. Choć wąwóz ma zaledwie 700 metrów długości, to z pewnością warto zatrzymać się w nim chwilę dłużej, aby podziwiać niezwykłe formy jaru utworzonego z korzeni porastających jego zbocza drzew. Szczególny urok miejsce to ma jesienią, kiedy liście nad głowami turystów wybuchają feerią barw, a te opadłe – tworzą szeleszczący dywan.
Fantazyjne kształty korzeni niczym postacie z legend pobudzą Twoja wyobraźnię!
Wąwóz Korzeniowy można zwiedzać zarówno w dzień, jak i… w nocy. Jest to świetna rozrywka dla grup zorganizowanych – zwłaszcza szkół, które akurat dysponują wolnym czasem po zapadnięciu zmroku, ale również uczestników kolonii czy obozów, na których opiekunowie szukają dla podopiecznych atrakcji z dreszczykiem.
Z pewnością na uwagę zasługuje także fakt, że dojazd do wąwozu nie stanowi najmniejszego problemu – parking usytuowany jest zaledwie 100 metrów od wejścia do jaru, zatem każdy bez problemu do niego dotrze. Dno wąwozu jest równe, a poruszanie się nim nie powinno stanowić problemu zarówno dla osób na wózkach, jak i poruszających się o kulach. Z pewnością więc warto zajrzeć w ten wyjątkowy zakątek Lubelszczyzny, ale też – odwiedzić pozostałe wąwozy znajdujące się w okolicy!
Artykuł sponsorowany
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS