A A+ A++

Gmina Czarny Dunajec stawia na turystykę rowerową. Co roku przybywają nowe trasy. Teraz zaplanowano budowę ścieżki łączącej Czarny Dunajec z Odrowążem. 

Ma powstać tam ponad dwukilometrowy odcinek, przebiegający przez łąki, las i torfowiska. Będzie można tam obcować z przyrodą w ciszy i spokoju. Dodatkowo w Odrowążu ma powstać drewniana kładka na potoku Piekielnik. Będzie to także atrakcja turystyczna skierowana do całych rodzin.

Ścieżka ta będzie przedłużeniem powstałego fragmentu o nazwie “Dyscyscyno”, do którego możemy udać się drogą za cmentarzem w Czarnym Dunajcu. Łącznie trasy te będą mieć długość ok. 6 kilometrów.

Nowy odcinek powstanie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Inwestycja będzie kosztować ok. 2 mln zł. Powstanie ona w ciągu dwóch najbliższych lat. Czas realizacji jest wydłużony. Prace te mogą być realizowane tylko od lipca do grudnia.

Tymczasem na w Odrowążu w przysiółku Kubaki odbyło się symboliczne wbicie łopat pod budowę ścieżki. Wbili je wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut Mostowy odpowiedzialny za turystykę w Polsce i wójt gminy Marcin Ratułowski. Ponadto obecni byli przewodniczący Rady Związku Euroregion “Tatry” Bogusław Waksmundzki i dyrektor dyrektor biura Związku Euroregion Tatry w Nowym Targu Michał Stawiarski.

Łącznie gmina Czarny Dunajec w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała ponad 4 mln zł. W ramach projektu odrestaurowana zostanie także zabytkowa stacja kolejowa w Czarnym Dunajcu. Jak podkreśla wójt Marcin Ratułowski, budynek zostanie wydzierżawiony. Ponadto na Bachledówce w Czerwiennem wybudowana zostanie platforma widokowa. Inwestycje te mają wzbogacić potencjał turystyczny gminy Czarny Dunajec.

Fot. Piotr Duraj  / nagranie pojawi się wkrótce

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStudent stomatologii zakwalifikuje do szczepień przeciw Covid-19
Następny artykułLębork pamięta o „Krwawej niedzieli” na Wołyniu