A A+ A++

Akademia Teatralna. W serwisie o wdzięcznym skrócie BATAT (www.batat.at.edu.pl) znaleźć można profile studentów, ich fotografie (autorstwa Bartka Warzechy) i informacje mówiące o umiejętnościach, rozmaitych kursach, zainteresowaniach, doświadczeniu.

Darwin albo dzieci ewolucji. Jak Akademia Teatralna powoła na chwilę muzeum narodowe

Na ich podstawie widać, jak różną ścieżkę zawodową mają studenci. Dla niektórych Akademia Teatralna to kolejna uczelnia, dla większości – pierwsza (studenci tego samego rocznika AT bywają w różnym wieku). Jedni mają na koncie już wybór ról w teatrach w Polsce, a także epizody w filmach, inni dopiero zaczynają zawodową przygodę z  funkcjonowaniem na scenie.

Akademia Teatralna. Pomoc w promocji

Serwis prezentuje studentów kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza  w Warszawie i w Białymstoku (białostocka uczelnia to filia warszawskiej Akademii). To studenci trzech specjalności (aktorstwo dramatyczne, aktor i wokalistyka oraz aktorstwo teatru lalek), a także absolwenci, którzy studia ukończyli rok temu (i właśnie są na etapie szukania pracy).

Serwis w jednym miejscu grupujący młodych aktorów, ich fotografie, opis doświadczeń, czy kontakty ma pomóc w ich promocji. Ale też zamieszczenie profilu w serwisie jest dobrowolne (niektórzy studenci się na nie zdecydowali). Treści profili  studenci i studentki przygotowują sami. W celu nawiązania współpracy z wybraną osobą, można skontaktować się bezpośrednio z nią lub jej agentem, poprzez dane zamieszczone na profilu.

Wyszukiwarka i zasady

– Studenci pogrupowani są według roczników, na których rozpoczęli studia, ale wyszukiwarka sprawia, że w wygodny i przejrzysty sposób można wyświetlać ich profile w dowolnej konfiguracji – ustawiając takie filtry wyszukiwania, jak na przykład wiek, wzrost, płeć, czy znajomość języków obcych – informuje Magdalena Wieremiejuk z białostockiej Akademii Teatralnej.

I przekazuje stanowisko Akademii:

„Oprócz głównego celu serwisu – promocji studentek i studentów, absolwentek i absolwentów Akademii – chcemy jednocześnie promować zasady, które próbujemy wpajać studentom i studentkom w toku studiów, w tym najważniejszą: że ich wartość osadza się na tym, co potrafią, co sobą reprezentują. W naszym przekonaniu to podstawa przeciwdziałania mobbingowi, manipulacji, wykorzystywaniu seksualnemu, seksizmowi i innym formom dyskryminacji ze względu na płeć czy wiek; to punkt wyjścia do wyrównywania szans zawodowych”.

Akademia Teatralna. Nowa jakość kształcenia

Osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje na temat Bazy Aktorskich Twarzy Akademii Teatralnej, przesłać oferty castingowe, zapytanie grupowe bądź propozycję organizacji warsztatów i spotkań ze studentami i studentkami, proszone są o kontakt z doradcą Akademickiego Biura Karier Akademii Teatralnej, Moniką Czajkowską, [email protected].

Serwis powstał w ramach realizacji projektu „Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSony kupiło EVO. PS5 ma być idealnym miejscem dla fanów bijatyk
Następny artykułAnaliza orzecznictwa TSUE ws. kredytów frankowych