A A+ A++

Pomysł na Fotograficzne Archiwum Miasta powstał w roku 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i zakłada stworzenie dla następnych pokoleń kompleksowego zbioru zdjęć, które w pełni pokażą jak wyglądało współczesne nam miasto.

Lubimy fotografować zabytki, miejsca znane, atrakcyjne i lubiane. Zdarza się jednak, że w pozornie zwykłych i szarych obszarach miasta odkryjemy fotograficzną perełkę. I do tych właśnie nieznanych, często zapomnianych miejsc, szczególnie zapraszamy – mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT

Organizatorzy rozpisali projekt na 4 lata i tyle samo sektorów, które rok po roku kolejno dokumentują. W mijającej edycji uczestnicy projektu fotografowali południowo-zachodnią część miast, a w nadchodzącej przeniosą do sektora północno-zachodniego.

Wśród napływających prac można znaleźć liczne nietypowe obiekty lub mało znane ulice. – Pomimo, że od urodzenia mieszkam w Piotrkowie to nie wiedziałam, że są takie ulice jak: Gryczana, Grzybowa, Kacza, Gołębia czy Gęsia. Nazwy są naprawdę śmieszne, ale też bardzo ciekawe. Naszym celem jest, aby ludzie je dostrzegli, sfotografowali i przesłali do nas, żeby trafiły do naszego Fotograficznego Archiwum Miasta – mówi Aleksandra Fidziańska, koordynatorka Fotograficznego Archiwum Miasta.

Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa zakłada sfotografowanie łącznie 550 obiektów w całym Piotrkowie, a do tej pory udało im się zebrać już przeszło 600 zdjęć. – Jest na nich tylko około 200 obiektów, więc mamy do sfotografowania jeszcze około 300. Jest to bardzo duże pole do działania i każdy może wykazać się pomysłowością – zachęca koordynatorka projektu.

Twórcy Fotograficznego Archiwum Miasta zapraszają wszystkich do udziału w inicjatywie. Podkreślają jednocześnie, że nie ma żadnych wymagań technicznych co do zdjęć. – To nie jest konkurs. Dla nas każde zdjęcie, zrobione każdym urządzeniem jest ładne i przydatne w kontekście tworzenia cyfrowego archiwum – tłumaczy Aleksandra Fidziańska.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdziecie na stronie Fotograficznego Archiwum Miasta www.fampt.pl. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKatalog dobrych praktyk w udzielaniu nieodpłatnej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami
Następny artykuł„Będę walczyć o moje życie i o moje dzieci, pomimo tego, co mówią o mnie ludzie”