A A+ A++

Celem działalności Centrum jest prowadzenie innowacyjnych i kompleksowych badań nad żywnością i metodami jej wytwarzania: począwszy od analizy surowców przez projektowanie nowego produktu lub procesu produkcyjnego w laboratoriach, przeniesienie wyników badań na skalę półtechniczną aż po wytworzenie produktu i jego analizę oraz optymalizację warunków przechowywania, a skończywszy na zagospodarowaniu odpadów.

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Zbadają i wyprodukują

W obiekcie znajdą się między innymi linie produkcyjne (piekarsko-ciastkarska wraz z magazynem i młynem, mięsa wraz z magazynem, ryb, a także do produkcji soków, napojów i win z leżakownią i magazynem oraz mleka z magazynem), minibrowar ze śrutownią, magazynem i leżakownią piw, specjalistyczne pracownie (np. sensoryczna z przygotowalnią, gastronomiczna, komórek pierwotnych), laboratoria – mikrobiologiczne, analityczne, technologii przetwarzania odpadów, fizycznych modyfikacji, suszarnicze, sortowania, konfekcjonowania, pakowania i znakowania surowców i produktów.

Kto wybuduje, kto finansuje

Długość budynku wynosi 105,72 m, szerokość: 35,15 m.

Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności URCentrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności UR Uniwersytet Rolniczy

Umowę dotyczącą budowy obiektu Uniwersytet Rolniczy podpisał z firmą Warbud SA w sierpniu zeszłego roku. Planowany termin zakończenia projektu to 29 stycznia 2023. Projekt obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie obiektu, a następnie wyposażenie go w niezbędny sprzęt i aparaturę. Zgodnie z umową zawartą z generalnym wykonawcą realizowaną w trybie „zaprojektuj i wybuduj” obiekt powinien zostać oddany do użytkowania do 31 sierpnia 2022 r.

Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Koszty całkowite wynoszą 65 428 300,79 zł, w tym dofinansowanie 39 933 878,77 zł.

Wmurowanie aktu erekcyjnego

We wtorek podpisano i wmurowano akt erekcyjny. W uroczystości uczestniczyli m.in.: rektor uczelni dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR; Piotr Ćwik – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Anna Budzanowska – przewodnicząca Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii), Krzysztof Kupiec – doradca ministra rozwoju, pracy i technologii, wojewoda Łukasz Kmita i marszałek Witold Kozłowski, Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta Miasta rakowa ds. zrównoważonego rozwoju.

Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności URFot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRadni rozszerzyli strefę płatnego parkowania w Poznaniu. Zapłacimy za postój na Ostrowie Tumskim, Śródce i Zagórzu
Następny artykułNacon Connect pokaże 13 gier i nowy sprzęt. Oglądajcie z nami pokaz