A A+ A++

Prawie 26 tysięcy polskich obywateli wróciło już do kraju w ramach operacji LOT Do Domu. Chętnych zapisało się w sumie 40 tysięcy.

W ostatnią sobotę, 21 marca, LOT zbierał pasażerów między innymi z Bangkoku, Ad-Dauhy, Miami, Londynu, Podgoricy, Sofii, Wiednia, Edynburga, Kiszyniowa i Belgradu. Wykonał tego dnia 21 rejsów. Na niedzielę, 22 marca, zaplanowano między innymi rejsy z Zagrzebia, Skopje, Bergen, Londynu, Amsterdamu, Podgoricy i Oslo.

Linia w sumie leciała 185 razy, wykorzystując 43 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju, Chicago, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu, Helsinek, Dublina i Budapesztu (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki i Kapsztadu (24.03) oraz z Zanzibaru i Denpasar (25.03). 26 marca Polacy wrócą z Male na Malediwach i z Kolombo w Sri Lance. Na 27 marca zaplanowane są rejsy z Cancun i Varadero, a dzień później z Cebu i Manili na Filipinach oraz z Hanoi. Teoretycznie ma to być ostatni dzień prowadzonej akcji, ale przewoźnik informuje, że lista dostępnych połączeń będzie jeszcze uzupełniana.

W przypadku Londynu, Chicago, Edynburga i Amsterdamu miejsca bardzo szybko zostały wykupione.

Ceny biletów są jednakowe dla wszystkich pasażerów znajdujących się na pokładzie i wynoszą, zależnie od odległości do 400 do 800 złotych na trasach europejskich i 1,6-2,4 tys. w przypadku tras międzykontynentalnych. Różnicę między tym, co zapłacił pasażer, a rzeczywistą ceną biletu, pokryje skarb państwa.

Na specjalne rejsy czarterowe, z wyjątkiem dwóch brytyjskich lotnisk Heathrow i London City, nie można się odprawić online, tylko osobiście na lotnisku. Jednocześnie LOT zwraca się do wszystkich pasażerów, żeby przyjechali na lotniska, z których odlecą do Warszawy, z wyprzedzeniem większym niż jest to przy normalnych podróżach.

Rejsy w ramach akcji #LotdoDomu różnią się od zwyczajnych wykonywanych na takich samych trasach między innymi kateringiem. Nie ma tam m.in. Skybaru. To nie znaczy jednak, że pasażerowie nie dostają nic do jedzenia. Są to kanapki i napoje w opakowaniach jednorazowych, ale nie będzie ani kawy, ani herbaty, które wymagają bezpośredniego kontaktu … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSTAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO!
Następny artykułCo dalej z igrzyskami olimpijskimi? Japończycy nie składają broni