A A+ A++

9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa „Święto Chrztu Polski”. Na mocy tej ustawy święto to, jest Świętem Państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, która rozpoczęła chrystianizację naszej Ojczyzny i dała początek naszej państwowości.

Święto to obchodzimy w Polsce dopiero po raz czwarty, i z tego względu nie jest ono powszechnie przyjęte przez społeczeństwo polskie. Upowszechniajmy to Święto wśród Rodzin, Przyjaciół, Znajomych. Zachęcajmy do zapoznawania się z artykułami dot. tego wielkiego wydarzenia i jego znaczenia dla naszej Ojczyzny na przestrzeni dziejów, zarówno w wymiarze religijnym, narodowym, jak i osobistym. Dostępne materiały można znaleźć m. in. na powstałej w tym celu stronie: www.swietochrztu.pl.

Równocześnie jako Fundacja „Słowo” zachęcam do wystosowania apelu do Rodaków o wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, w celu podkreślenia wagi Święta Chrztu Polski w naszej Ojczyźnie. Będę wdzięczny za umieszczenie również na stronach internetowych, w mediach społecznościowych plakatu zachęcającego do uroczystego świętowania narodzin naszego Państwa. W załączeniu plakat. Polecam również do polubienia fanpage na Facebooku: facebook.com/swietochrztupl oraz zadeklarowanie wzięcia udziału w wydarzeniu „Narodowe Święto Chrztu Polski”: 

https://www.facebook.com/events/523045921965575/

Szczęść Boże!

Jan Klawiter
Prezes Fundacji „Słowo”

plakat z napisem 14.04 Święto Chrztu Polski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWycięte żebra Mansona, zaprzedanie duszy diabłu i Lennon nienawidzący chrześcijaństwa – 10 rockowych miejskich legend i mitów
Następny artykułUM Lublin: IV. Festiwal Przez Świat. Spotkania z podróżą