Bayer Leverkusen rywalizuje obecnie w trzech rozgrywkach: Bundeslidze, Pucharze Niemiec oraz Lidze Europy i niewątpliwie ma spore szanse, aby zdobyć potrójną koronę. Szkoleniowiec Xabi Alonso “wyciska” ze swoich zawodników wszystko, co się da i jest tego efekt. Nie dość, że zachwycają wahadłowi Jeremie Frimpong oraz Alejandro Grimaldo, to w ofensywie nie ma większych problemów nawet wobec kontuzji Victora Boniface’a, którego godnie zastępuje Patrik Schick.

SportKto następcą Lewandowskiego w kadrze? “Coś da się ulepić”

Bayer Leverkusen przedłuża imponującą serię. Xabi Alonso może być dumny

Piłkarze trenera Alonso po raz kolejny udowodnili klasę w niedzielnym starciu z SC Freiburg, które wygrali 3:2. Spotkanie zaczęło się dla nich wyśmienicie, ponieważ już w 2. minucie po fantastycznym uderzeniu Floriana Wirtza objęli prowadzenie. I choć niespodziewanie osiem minut później wyrównał Ritsu Doan, to radość gospodarzy nie trwała długo, a przed przerwą bramkę na 2:1 zdobył Adam Hlozek, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i przytomnie wbił futbolówkę do bramki.

Na początku drugiej odsłony rezultat podwyższył Schick, który sprytnie zbił dośrodkowanie Frimponga, czym oszukał bramkarza Noaha Atubolu, a po odbiciu od słupka piłka wpadła do siatki. Nie udało się strzelić kolejnych goli, za to w 79. minucie kontaktową bramką zdobył Yannik Keitel. Na nic więcej gospodarzy nie było już jednak stać. Tym samym Bayer przedłużył passę do siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu, a ponadto zanotował 38 spotkanie bez porażki. Po raz ostatni poległ 27 maja, w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu z VfL Bochum, czyli 295 dni temu.

Dodatkowo portal LiveScore podał, że Bayer ma już na koncie więcej zwycięstw w tym sezonie (22), niż Bayern Monachium w ubiegłym, kiedy zdobył mistrzostwo Niemiec (21). Do końca rozgrywek pozostało jeszcze jednak dziewięć spotkań, więc może poprawić wynik. Jeśli uda mu się wygrać co najmniej pięć z nich, to zapewni sobie tytuł mistrza.

Poniżej cały skrót meczu Bayer – SC Freiburg:

Po 26. kolejkach piłkarze Xabiego Alonso zajmują pozycję lidera Bundesligi z dorobkiem 70 pkt i mają aż 10 pkt przewagi nad drugim Bayernem Monachium. Najbliższe spotkanie rozegrają w sobotę 30 marca, kiedy na własnym stadionie zagrają z TSG Hoffenheim.