Gaz ziemny jako źródło energii dla budowanego domu to w wielu przypadkach optymalny wybór. Idealnie sprawdza się przy modernizacji starszych obiektów. Chętnie wybierany jest również przez firmy – nie tylko do ogrzewania, ale zasilania procesów przemysłowych. Jeśli tylko spełniony zostaje warunek jego dostępności, tzn. w pobliżu działki przebiega sieć gazowa, to pod względem wygody, wydajności systemu i efektywność kosztowej, ale także bezpieczeństwa i ekologii nie ma konkurencji. Wybór właściwego sprzedawcy gazu może zapewnić dodatkowe korzyści: niską a przy tym niezmienną cenę nawet na okres dwóch lat. Wciąż niewiele osób wie, że wszystkie formalności z tym związane można już dziś załatwić nie wychodząc z domu. Niezwykle prosta jest nawet zmiana dotychczasowego sprzedawcy gazu na nowego – tańszego, oferującego dodatkowe usługi albo bardziej przyjaznego środowisku.
Podziel się
(materiał partnera)
Gaz ziemny jest jednym z najważniejszych paliw wykorzystywanych na globalnym rynku ogrzewania i energetyki. Jest dominującym paliwem wykorzystywanym w sektorze gospodarstw domowych w skali całej Unii Europejskiej. Jego duże rezerwy pozwalają myśleć, że nadal będzie cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Oczywiście naturalne rezerwy gazu ziemnego są ograniczone. Jednak według szacunków ekspertów zapasy w dostępnych obecnie złożach – przy tym uznaje się, że znaczna część złóż nie została jeszcze odkryta – powinny nam wystarczyć przynajmniej na najbliższe 100 lat a może nawet dłużej.
Na gaz chętnie stawia energetyka i ciepłownictwo. W kraju prowadzone były i nadal są znaczące inwestycje dotyczące rozbudowy sieci przesyłowej i dystrybucyjnej. Z gazu chętnie korzysta przemysł przetwórczy, firmy z sektora handlu i usług, lokale gastronomiczne, branża hotelarska i opieka zdrowotna. Nic więc dziwnego, że gaz ziemny wybierany jest bardzo często jako źródło ogrzewania i podgrzewania wody w nowych i modernizowanych budynkach mieszkalnych. We wszystkich przypadkach decyduje o tym jego wysoka efektywność kosztowa. Stosunkowo niska jest bariera inwestycyjna a przy tym niskie są przede wszystkim ceny gazu na rynku energii. Warto też podkreślić, że dostępna technologia spalania gazu jest dojrzała i wysokowydajna. Jest zarazem bezpieczna. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad, takich jak regularne okresowe przeglądy instalacji, korzystanie wyłącznie z usług fachowców z uprawnieniami, w pełni chroni przed zagrożeniami.
Co ważne dla wielu współczesnych inwestorów, biznesowych i indywidualnych, posiadaczy domów i mieszkań, emisja szkodliwych substancji do środowiska w wyniku spalania gazu jest znacznie niższa w porównaniu do innych paliw. Gaz ziemny charakteryzuje się najniższą emisją dwutlenku węgla do atmosfery ze wszystkich paliw kopalnych. W trakcie jego spalania praktycznie nie powstają szkodliwe pyły, co powoduje, że niska emisja w osiedlu domów jednorodzinnych ogrzewanych błękitnym paliwem, nie jest szkodliwa dla mieszkańców. Zaletą gazu ziemnego jest również to, że doskonale łączy się (w indywidualnych i biznesowych instalacjach) z uzupełniającymi, ekologicznymi źródłami energii, takimi jak np. energia solarna.
Wybieraj najkorzystniej
Ważną zaletą gazu ziemnego jest od 2007 r. także możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy gazu. Jako klienci końcowi nie jesteśmy skazani na dostawcę, który jest właścicielem najbliższej sieci gazowej. Dotyczy to nie tylko największych przedsiębiorstw, ale nawet klientów indywidualnych, których roczne zużycie jest stosunkowo niewielkie.
To efekt przeprowadzonego przed blisko dekadą uwolnienia rynku energii i wprowadzenia obowiązującej zasady Third Party Access, która pozwala koncesjonowanym sprzedawcom na dostęp do sieci lokalnych dostawców.
Klient, o ile nie wiąże go aktualnie zawarty wcześniej kontrakt, może bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów podjąć współpracę z nową firmą, która oferuje najbardziej korzystne warunki i najwyższą jakość obsługi. Zmiana sprzedawcy nie wymaga ingerowania w instalację, nie trzeba również zmieniać licznika. Choć cała procedura trwa około miesiąca, wszystkie formalności realizowane są między firmami, bez udziału klienta i bez przerw w dostawie. Wiedza o tym jest coraz bardziej powszechna. Z oficjalnych danych publikowanych przez URE wynika, że od 2011 r. do końca 2019 r. sprzedawcę gazu zmieniło już prawie 250 tys. odbiorców.
Sprzedawcę gazu można zmienić przez Internet!
Klienci wybierają sprzedawców gazu porównując przede wszystkim cenę za kilowatogodzinę (kWh) oraz opłaty handlowej (lub inaczej abonamentowej). To jednak nie wszystko: liczy się także okres trwania umowy (przy tym wcale nie jest tak, że im dłużej tym gorzej), oferowane przez sprzedawcę usługi dodatkowe oraz zapewniana jakość obsługi. Działająca na polskim rynku firma Po Prostu Energia S.A., która jest częścią szwajcarskiej grupy energetycznej Alpiq działającej w 29 krajach, ma pod wieloma względami unikalną i zarazem konkurencyjną ofertę sprzedaży gazu ziemnego dla klientów indywidualnych oraz firm.
Dziś zarówno wybór jak i zmiana sprzedawcy gazu są niezwykle proste. A do tego całkowicie bezpłatne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w Po Prostu Energia S.A. umowę na gaz można zawrzeć przez Internet, bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko kilka minut na wypełnienie formularza. Na stronie internetowej, wykorzystując opcję KUP TERAZ, klient wybiera aktualnie dostępną ofertę, wskazuje czas trwania umowy, a na koniec podaje dane, które są niezbędne do jej zawarcia. To wszystko! Resztą zajmą się przedstawiciele firmy Po Prostu Energia. Działając na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez klienta wypowiedzą (z zachowaniem wszystkich obowiązujących terminów) umowę dotychczasowemu sprzedawcy oraz poinformują o zmianie Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Z punktu widzenia klienta cała operacja zajmuje chwilę, bez konieczności drukowania i wysyłania dokumentów.
Niska cena, prosta umowa, czytelna faktura
Po Prostu Energia S.A. oferuje nie tylko niskie ceny gazu. Gwarantuje także ich niezmienność w okresie trwania umowy. Wybór oferty ze stałą stawką to najlepsze zabezpieczenie przed wzrostem cen – odbiorca może spać spokojnie przynajmniej przez dwa sezony grzewcze, po których może znów wybrać najbardziej korzystną ofertę. Co bardzo istotne, współpraca z Po Prostu Energia nie wiąże się z żadnymi ukrytymi kosztami. Po zakończeniu procesu zmiany sprzedawcy, odbiorca na podstawie zawartej kompleksowej umowy otrzymuje jedną czytelną fakturę obejmującą wszystkie opłaty za dystrybucję i sprzedaż gazu.
W odniesieniu do warunków, w jakich kilka lat temu wyglądała procedura zmiany sprzedawcy, dziś wszystko jest proste i szybkie. Liczy się wygoda klienta. Już sama konfiguracja oferty jest możliwie uproszczoną czynnością – składa się na nią koszt brutto 1 kWh i stałej opłaty handlowej. Do tego wystarczy wybrać okres trwania umowy: 12 lub 24 miesiące.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS