W emocjonującym pojedynku koszykówki damskiej, drużyna z Pabianic zrewanżowała się ŁKS za porażkę w poprzednim spotkaniu. Mecz, który odbył się na terenie Łodzi, dostarczył wielu niezapomnianych emocji i pokazał, że w sporcie do ostatniej sekundy nie można być pewnym wyniku.

1. W pierwszym meczu to koszykarki ŁKS cieszyły się z wygranej na wyjeździe 73:69.
  2. Przed rewanżem w Łodzi, zawodniczki ŁKS liczyły na kolejne zwycięstwo przed własną publicznością.
  3. Niestety dla gospodyń, koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice okazały się lepsze, wygrywając 66:55.
  4. Decydująca okazała się ostatnia kwarta, gdzie goście zdobyli osiem punktów więcej.
  5. ŁKS zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli grupy A I ligi z 29 punktami.
  6. Najbliższy mecz ŁKS odbędzie się 9 marca o godzinie 15:00 przeciwko Bogdance AZS UMCS II Lublin w Zatoce Sportu.

Spotkanie z Grot F&F Automatyka Pabianice było dla koszykarek ŁKS szansą na udowodnienie swojej dominacji na własnym parkiecie. Wprawdzie pierwsza połowa meczu przebiegała w wyrównanej walce, to jednak ostatnie minuty pokazały, że goście z Pabianic pragnęli zwycięstwa bardziej. Pomimo ambitnej gry i zaangażowania, łódzkie koszykarki musiały uznać wyższość przeciwniczek, co na pewno będzie dla nich cenną lekcją przed nadchodzącymi wyzwaniami.

Wśród zawodniczek ŁKS wyróżniła się Angelika Kowalska, która zdobyła 21 punktów, stając się najskuteczniejszą graczka swojej drużyny. Wspierana przez Magdalenę Szkop z 16 punktami oraz Anitę Plucińską z 8 punktami, stanowiły trzon ofensywny zespołu. Mimo to, ich wysiłki nie wystarczyły do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść łodzianek.

Ten mecz był przypomnieniem, że w koszykówce każdy mecz jest nieprzewidywalny i pełen niespodzianek. Dla drużyny ŁKS przegrana może być motywacją do jeszcze cięższej pracy i poprawy gry w obronie, szczególnie w kluczowych momentach spotkania. Kibice z pewnością będą z niecierpliwością oczekiwać na kolejne mecze swoich ulubienic, mając nadzieję na poprawę wyników i zdobycie kolejnych punktów w nadchodzących spotkaniach.

W nadchodzącym meczu z Bogdanką AZS UMCS II Lublin, który odbędzie się w Zatoce Sportu, łodzianki będą miały szansę na rehabilitację i powrót na zwycięską ścieżkę. Mecz ten będzie kolejną okazją do zaprezentowania się z jak najlepszej strony i odzyskania zaufania kibiców, którzy niezmiennie wspierają swoją drużynę zarówno w dobrych, jak i trudniejszych momentach.

Opierając się na: Urząd Miasta Łodzi