A A+ A++

Od 24 stycznia do 4 marca 2024 r. odbywać się będą Spotkania Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z Mieszkańcami. Po pandemicznej przerwie cykl powraca po raz osiemnasty.

Tradycja corocznych, osiedlowych spotkań Prezydenta Miasta Torunia z mieszkańcami sięga 2004 r. Od tego czasu odbyło się ich już siedemnaście. W 2020 r. cykl został jednak przerwany ze względu na wybuch pandemii koronowirusa, a potem wojny w Ukrainie, która w 2022 r. postawiła przed samorządem szereg nowych zadań związanych z napływem uchodźców.

Po przerwie wracamy do zebrań osiedlowych, których celem jest przekazanie toruniankom i torunianom informacji na temat planów i zamierzeń samorządu na dany rok, a także wysłuchanie ich uwag, wniosków i spotrzeżeń o działaniach miasta i problemach poszczególnych osiedli. Te opinie i postulaty są dla nas ważnym drogowskazem, zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i tworzeniu planów finansowych miasta na kolejne latamówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Wzorem lat ubiegłych spotkania będą miały dwie części. O godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców poszczególnych osiedli do stolików tematycznych, gdzie czekać na nich będą przedstawiciele miejskich działów i jednostek, z którymi można będzie przedyskutować indywidualne sprawy i problemy czy umówić się na spotkanie w bardziej szczegółowych kwestiach. O godz.18.00 rozpocznie się wspólne zebranie mieszkańców osiedla z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, na które złożą się prezentacje informacyjne oraz dyskusja w postaci serii pytań od mieszkańców i odpowiedzi ze strony prezydenta i jego współpracowników. Celem prezentacji jest przekazanie mieszkańcom zatwierdzonych przez Radę Miasta Torunia ustaleń finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także zadań realizowanych na poszczególnych osiedlach.

W czasie stolikowych warsztatów tematycznych można będzie porozmawiać:  

  • o drogach (MZD)
  • o komunikacji miejskiej (WGK)
  • o środowisku, zieleni, jakości powietrza, czystości i bezpieczeństwie (WŚiE, WGK, SM)
  • okazjonalnie mogą się także pojawić inne tematy ważne dla osiedla, np.: sprawy oświatowe na Stawkach i Rudaku (w związku z budową nowej szkoły na ul. Strzałowej), sprawy dot. rewitalizacji (Podgórz, Bydgoskie, Staromiejskie).

Podczas spotkań działać bedzie także kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi mają zapewnioną profesjonalna opiekę i atrakcyjne spędzenie czasu. Kącik poprowadzą profesjonalni animatorzy i edukatorzy dziecięcy.

Wsparcie dla osób ze szczególnymi potrzebami

  • osoby z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na spotkanie, mogą zamówić transport pod numerem telefonu: 505 472 652
  • osoby niesłyszące mogą skorzystać ze wsparcia tłumacza języka migowego – warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby, z minumum trzydniowym wyprzedzeniem – na adres mailowy: [email protected], ewentualnie o ile jest taka możliwość tel. 56 611 87 47 (dni robocze, w godz. 7.30-15.30)
  • osoby z niepełnosprawnością wymagające wsparcia mogą skorzystać z pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej – pod warunkiem zgłoszenia takiej potrzeby, z minumum trzydniowym wyprzedzeniem – na adres mailowy: [email protected], tel. 56 611 87 47 (dni robocze, w godz. 7.30-15.30)

Organizatorzy:
Organizatorem spotkań jest Prezydent Miasta Torunia
Przygotowania koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, e-mail: [email protected]


Do pobrania:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamiast na złom pojadą na Ukrainę
Następny artykułDrogi, chodniki, kładka. Co zmieściło się w budżecie? [LISTA]