A A+ A++

Porozmawiaj-my o edukacji w Gdyni to bardzo inspirujące spotkanie dla wszystkich, którym leży na sercu gdyńska szkoła. Konferencja odbędzie się w najbliższy czwartek. Wstęp wolny.

Organizatorzy konferencji zaprosili do wymiany doświadczeń wszystkie grupy społeczne tworzące szkołę: nauczycieli, uczniów, rodziców . Jest to pierwsze spotkanie w ramach cyklu “Porozmawiaj-my o edukacji w Gdyni”. Odbędzie się ono 12 października w Muzeum Emigracji w Gdyni w godz. 15.30-17.30. Organizatorami są Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Gdyński Zespół Wsparcia dla Oświaty i Biuro ds. Jakości Życia.
 

– Gdyńska edukacja inspiruje, poszerza horyzonty, zachęca do rozwoju i wspólnego działania dla dobra uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. –  Spotkania, które są platformą wymiany doświadczeń dla osób zaangażowanych w rozwój gdyńskiej edukacji to niezwykle cenne działanie, które pokazuje, że nasze środowisko edukacyjne po raz kolejny robi krok ku przyszłości.

 
Celem cyklu spotkań jest refleksja nad aktualną sytuacją w edukacji, potrzebami oraz pomysłami na dobre praktyki. Organizatorom zależy, aby promować ciekawe inicjatywy, docierać do dobrych praktyk, którymi można się dzielić w ramach wymiany doświadczeń.
 

– Chcemy zaprosić wszystkich członków i członkinie społeczności szkolnej i przedszkolnej: uczniów, uczennice, rodziców, nauczycieli, nauczycielki, badaczy, badaczki, działaczy, działaczki, a także specjalistów i specjalistki do wspólnej dyskusji na temat pomysłów na wprowadzenie udogodnień w naszych szkołach i przedszkolach – mówi Aleksandra Mońko ze Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. – Każdy członek i każda członkini społeczności szkolnej i przedszkolnej jest w naszej opinii ważny i każdego oraz każdej głos chcemy usłyszeć.

 
Pierwsze spotkanie otworzy wykład inspirujący dr Anny Hildebrandt-Mrozek – doświadczonej edukatorki i doradczyni w obszarze dobrostanu, budowania poczucia własnej wartości, odkrywania pozytywnego potencjału osobistego, rozwijania inteligencji emocjonalnej oraz inicjatorki Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole.
 
Jak zapewniają organizatorzy, podczas konferencji wspólnie zastanowimy się, co łączy gdyńskie placówki oświatowe. Planujemy porozmawiać o tym, co dla nas wszystkich jest ważne i wypracować wartości, które będą nam przyświecały. Porozmawiamy także o naszych potrzebach i zastanowimy się nad tym, jakich zmian potrzebujemy w gdyńskich przedszkolach i szkołach. Na kanwie tych potrzeb wypracujemy trzy priorytety dla gdyńskich placówek oświatowych na obecny rok szkolny wraz z kierunkami rozwoju i wsparcia oraz sposobem ewaluacji podejmowanych działań. Następnie chętni przedstawiciele i przedstawicielki tych placówek zostaną zaproszeni do realizacji wybranego przez siebie priorytetu w swojej szkole lub przedszkolu. W trakcie roku szkolnego spotkamy się co najmniej na jednym dodatkowym spotkaniu, żeby poruszyć istotne kwestie, które wypłyną ze zgłoszonych potrzeb, a także porozmawiać o zmianach, które wprowadzamy w swoich szkołach lub przedszkolach. Na koniec roku szkolnego zewaluujemy nasz projekt, a także – jeśli wspólnie stwierdzimy, że warto go kontynuować – ustalimy priorytety na nowy rok szkolny.

Wstęp na konferencję jest wolny. Obowiązują zapisy: tutaj

Program:
15.30-16.00 – otwarcie spotkania, inspirujący wykład dr Anny Hildebrandt-Mrozek
16.00-16.30 – wypracowanie wspólnych wartości
16.30-17.00 – zebranie potrzeb i oczekiwań co do zmian w gdyńskich placówkach oświatowych
17.00-17.30 – wypracowanie trzech priorytetów dla gdyńskich placówek oświatowych na zbliżający się rok szkolny wraz z kierunkami rozwoju i wsparcia oraz sposobem ewaluacji podejmowanych działań




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCastingi do Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego
Następny artykułPijana strażniczka graniczna potrąciła chłopca