Nadal wielu frankowiczów stoi przed wyborem kancelarii, która poprowadzi ich sprawę w sądzie. Decyzja ta nie jest łatwa, ale jest narzędzie które znacznie w tym pomaga.
Jak porównać oferty kancelarii frankowych?
Ofert na prowadzenie spraw frankowych jest od groma. W ostatnich latach przybyło firm oraz kancelarii, które deklarują pomoc frankowiczom. Dlatego też zgromadzenie, a następnie porównanie ofert może sprawić trudności.
Jest jednak narzędzie, za pomocą którego można znacznie ułatwić sobie proces wyboru kancelarii frankowej. To porównywarka i kalkulator dla frankowicza – https://frankomat.com.pl/
Na ten moment zgromadziliśmy ponad 120 ofert z 30 najlepszych w Polsce firm oraz kancelarii frankowych. Wystarczy podać kilka danych z umowy kredytowej, aby otrzymać wyniki w postaci najbardziej dopasowanych ofert na prowadzenie sprawy sądowej – wyjaśnia Joanna z frankomat.com.pl.
Czy warto skorzystać z porównywarki?
Jest co najmniej kilka powodów, które przemawiają za skorzystaniem z porównywarki ofert dla frankowiczów.
Po pierwsze, porównanie jest całkowicie bezpłatne. Za korzystanie z porównywarki nie jest pobierana żadna opłata. Nie obawiaj się także, że jeśli jest to darmowe narzędzie, to po skorzystaniu z niego jesteś zobligowany do skorzystania z oferty czy zawarcia umowy. Korzystanie z narzędzia do niczego Cię nie zobowiązuje.
Po drugie, to jedyne takie miejsce, gdzie można porównać w zaledwie 3 minuty oferty firm oraz kancelarii frankowych. Baza ofert dla frankowiczów jest cały czas aktualizowana. Aby skorzystać z porównywarki należy podać kilka danych m.in.:
- nazwę banku, który udzielił kredytu,
- rok wzięcia kredytu,
- rodzaj kredytu,
- kwota udzielonego kredytu.
Po trzecie, poznasz koszty prowadzenia Twojej sprawy frankowej. Wśród ofert zgromadzonych przez Frankomat znajdziesz także takie, które nie zawierają wstępnej opłaty. Dla wielu posiadaczy kredytów w helweckiej walucie kwestia takiej opłaty – rzędu nawet kilku tysięcy – to próg trudny do przeskoczenia. Niektóre oferty przewidują wynagrodzenie dopiero po zakończonej sukcesem sprawie (tzw. success fee).
Co jeszcze warto podkreślić, dzięki porównywarkę w kilka minut można uzyskać informacje, które w ogóle kancelarie będą zainteresowane prowadzeniem Twojej sprawy frankowej.
O co może walczyć frankowicz?
Na drodze sądowej kredytobiorca może wywalczyć odfrankowienie bądź unieważnienie umowy. Czym się różnią te opcje?
Odfrankowienie to najkrócej mówiąc, usunięcie z umowy tych zapisów, które zostały uznane za niedozwolone. Umowa kredytowa nadal obowiązuje, a kredyt w CHF jest traktowany tak, jak kredyt w PLN. Wówczas oblicza się kwotę nadpłaty kredytu.
Jednak druga opcja, czyli unieważnienie umowy jest dla frankowicza korzystniejsza. Taki wyrok sądu oznacza, że pomiędzy stronami musi dojść do rozliczenia. Odbywa się to z wykorzystaniem jednej z tzw. teorii: salda lub dwóch kondykcji.
Szacunkowe kwoty roszczeń można obliczyć za pomocą kalkulatora frankowego dostępnego na frankomat.com.pl. Tutaj również wystarczy podać kilka najistotniejszych informacji z umowy kredytowej, m.in. kwota kredytu, wysokość marży, data wypłaty kredytu czy liczba rat. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://frankomat.com.pl/blog/kalkulator-frankowy-ile-pieniedzy-mozna-odzyskac-od-banku/
Czy warto z bankiem podpisać ugodę?
Niektórzy frankowicze otrzymali od banku propozycję zawarcia ugody. Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku do przystąpienia do programu ugód nawoływała Komisja Nadzoru Finansowego.
W ostatnich miesiącach i tak już niska atrakcyjność ugód jeszcze bardziej spadła. Jest to spowodowane m.in. kolejną, już ósmą z rzędu podwyżką stóp procentowych. Jak zaznaczają specjaliści zawarcie ugody oznacza, że kredytobiorca zrzeka się wszelkich roszczeń. Więcej o ugodach frankowych przeczytasz tutaj: https://frankomat.com.pl/blog/ugody-z-frankowiczami-2021-2022-co-proponuja-banki/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS