A A+ A++

Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy T. Chałubińskiego we Wrocławiu wstrzymuje swoją działalność w zakresie położnictwa i neonatologii. Przerwa ma potrwać od 16 października do 30 listopada. W klinice nadal prowadzona będzie działalność ginekologiczna i onkologiczna.

– Kontynuowanie naszej działalności w zakresie położnictwa w tej lokalizacji z uwagi na brak możliwości zapewnienia ciągłości pracy personelu lekarskiego wiązałoby się z obniżeniem poziomu usług, a na to nie ma naszej zgody – powiedziała cytowana w komunikacie szpitala dyrektor ds. lecznictwa otwartego USK Barbara Korzeniowska.

Dodała, że priorytetem jest zapewnienie pacjentkom najwyższego poziomu usług, bo to właśnie do tych oddziałów (na III poziomie referencyjności), trafiają pacjentki, których ciąża jest zagrożona lub mają wysokie prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka.

Przeniosą się do szpitala przy ulicy Borowskiej

“Klinika ginekologii i położnictwa przy ul. Borowskiej w miarę możliwości wolnych miejsc przyjmuje najtrudniejsze przypadki patologii ciąży, dlatego część personelu kliniki przy ul. Chałubińskiego wzmocni obsadę przy ul. Borowskiej. To pozwoli na stopniowe zwiększanie liczby łóżek i kontynuowanie wszystkich wysokospecjalistycznych procedur. Na III poziomie referencyjności funkcjonują we Wrocławiu jeszcze dwa szpitale” – poinformowano w komunikacie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

– Klinika ginekologii i położnictwa USK zlokalizowana przy ul. Borowskiej jest na najwyższym światowym poziomie. Nasz szpital, dzięki interdyscyplinarności i możliwości współpracy ze specjalistami w niemal każdej dziedzinie medycyny, daje pacjentkom szansę na szybką diagnostyką i skuteczne leczenie – powiedział kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Borowskiej prof. Mariusz Zimmer.

Przypomniał, że to m.in. dzięki współpracy z anestezjologami, neonatologami, specjalistami chorób infekcyjnych z sukcesem zakończył się poród pacjentki z ciężkim przebiegiem COVID-19, który odbył się w czasie, gdy była podłączona pod ECMO.

Docelowo w ramach reorganizacji i koncentracji działalności leczniczej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu do kampusu przy ul. Borowskiej przeniesione zostaną wszystkie kliniki, które obecnie zlokalizowane są w tzw. kampusie przy ul. Skłodowskiej-Curie. Tempo przenosin uzależnione będzie od możliwości inwestycyjnych szpitala i uczelni.

Autor:ib/ tam

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGlobal sourcing – 3 podstawowe korzyści dla firm
Następny artykuł​Papież Franciszek rozmawiał z polskimi biskupami. Tematem migranci na granicy z Białorusią