A A+ A++

W niedzielę 111 biegaczy stanęło na starcie siódmego już Biegu Porębskiego.

Zmagania podzielono na dwa dystanse: 5km (przeznaczony dla dorosłych) oraz 1km (dla dzieci).

Wsród mężczyzn na 5 km bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Koziarz z Żarek z czasem 18 minut i 1 sekunda, wyprzedzając Roberta Zielonkę z Dulowej oraz Patryka Wieczorka z Oświęcimia.

Spośród kobiet zwyciężyła Natalia Kasprzyk z Krzeszowic z czasem 25 minut i 22 sekundy. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Leśniak z Krzeszowic, a trzecie Renata Chodacka z Alwerni.

Na dystansie 1 km złoty medal zdobył Kacper Morawski z Rusocic z czasem 4 minuty i 24 sekundy. Za nim uplasowali się Robert Pasecki oraz Jakub Olszewski z Alwerni.

Z czasem 5 minut i 29 sekund na 1 km zwyciężyła Wiktoria Hapek z Poręby Żegoty, wyprzedając Magdalenę Bębenek z Alwerni oraz Julię Hrycaniuk z Zalasu.

Na mecie na każdego uczestnika czekały: odblaskowy gadżet, który wręczał etatowy członek zarządu powiatu chrzanowskiego Przemysław Rejdych, ciepły posiłek, kawa/herbata oraz pamiątkowy medal.

Na najlepszych czekały statuetki, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Po oficjalnej ceremonii wręczenia pucharów oraz nagród rozpoczęła się loteria fantowa.

Ciekawym aspektem była rodzinna gra terenowa, przygotowywana przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Porębie Żegoty. Na stacjach zadaniowych, nazywanych STOP-ami, można co roku znaleźć zadania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ale też inne, które są związane z ważnymi dla kraju jak i dla lokalnej społeczności wydarzeniami.

W tym roku hasłem było motto “Rzuć światłem na sztukę polską”. Zadania na stacjach jak zwykle dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Było m.in. kodowanie według kolorów i kształtów, hasła “Świeć przykładem, noś odblaski”, były alko- i narkogogle. Nie zabrakło zadań związanych ze sztuką polską, m.in. układanie z klocków LEGO postaci Stańczyka, obrazu Matejki według instrukcji.

Mieliśmy grę w terenie “Kto ty jesteś?” związaną z setną rocznicą odzyskania przez Polskię Niepodległości. Tak było w 2018 roku. Była też gra terenowa, poświęcona patronowi naszej szkoły Stanisławowi Wyspiańskiemu. Gry terenowe uczą pracy zespolowej, sprawnej komunikacji, logicznego myślenia. Uczestnicy przeżywają przygodę, w czasie której wzmacniają więzi, a przy okazji zabawy zdobywają wiedzę. Nasze gry mają różne formy i tematykę, ale koncentrują się na bezpieczeństwie na drodze – mówi nauczycielka Monika Pycińska.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Porębie Żegoty “Porębianie” serwowały pierogi korpielowe, zupę dyniową, chleby, paszteciki, kawę korzenną, octy, ciasta oraz konfitury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUważaj na sklepowe słodycze halloweenowe. Dietetyk wskazuje największe zagrożenie
Następny artykułSentymentalny QUIZ z epoki PRL. Jeśli te czasy nie są ci obce, to 10/10 masz jak w banku