Kamil Majchrzak nie zdołał powtórzyć sukcesu z poprzedniej edycji turnieju rangi ITF w Szarm el-Szejk. Polski tenisista niespodziewanie uległ reprezentantowi gospodarzy, Amrowi Elsayedowi, rezultatem 4:6, 2:6.

Majchrzak, który triumfował w poprzedniej edycji turnieju, tym razem nie miał najlepszego startu. Już w pierwszej rundzie spotkania musiał stawić czoła Czechowi, Markowi Gengelowi. Mecz okazał się zacięty, zakończył się po wymagającym tie-breaku, a ostatecznie lepszy okazał się Czech. Kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka był reprezentant Egiptu, Amr Elsayed. Pomimo starań Polaka, to Elsayed zwyciężył 6:4, 6:2.

Pierwsza partia była wyrównana do pewnego momentu, aż do przełamania w trzecim secie, które dało przewagę rywalowi. Majchrzak zdołał odrobić stratę, ale w końcówce seta to Elsayed zdołał zamknąć partię wynikiem 6:4.

W drugim secie, mimo starań Majchrzaka, to Elsayed kontrolował przebieg meczu. Polski tenisista miał swoje szanse, ale Egipcjanin wykorzystał swoją przewagę, wygrywając pięć gemów z rzędu. Ostatecznie Elsayed pokonał Majchrzaka 6:2, 6:2, sprawiając ogromną sensację, biorąc pod uwagę różnicę w rankingu ATP między zawodnikami.

II runda

Amr Elsayed (Egipt) – Kamil Majchrzak (5) 6:4, 6:2

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News