A A+ A++

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania, które oferuje przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Zawiłości przepisów, w prosty i zrozumiały sposób, wyjaśniają przedsiębiorcom prawnicy z działającej we Wrocławiu kancelarii Sak, Tatara i Tuński sp.p. adwokatów. Na przykład, punkt po punkcie, pomagają wypełnić wniosek.

– Aktualnie w wielu branżach pojawiły się poważne problemy w związku z epidemią COVID-19, tym w branży prawniczej. Sami jesteśmy przedsiębiorcami i na co dzień współpracujemy z firmami, więc postanowiliśmy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się wspierać. Bez takiej pomocy nie ma przyszłości dla naszej gospodarki i dlatego przygotowaliśmy darmowe e-booki, które mamy nadzieję pozwolą odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie: czy i jeśli tak – to co można uzyskać dzięki tzw. tarczy antykryzysowej – mówi wrocławianin adw. Mateusz Tuński z kancelarii Sak, Tatara i Tuński sp.p. adwokatów.

Janina Woźna, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia, podkreśla, że przewodnik po rządowej specustawie to materiał opracowany przez prawników, którzy chcą i umieją podzielić się z firmami swoją wiedzą.

– Wolontaryjnie przygotowany i przekazany do publikacji pomoże wrocławskim firmom szybko i prawidłowo przygotować dokumenty niezbędne do skorzystania z ulg przewidzianych w ustawie – mówi Janina Woźna i dodaje: – Cały czas jesteśmy do dyspozycji wrocławskich przedsiębiorców, choć z uwagi na okoliczności tylko zdalnie – podkreśla.

Darmowe e-booki. Świadczenie postojowe

W tym odcinku prezentowane są kwestie, związane z jednorazowym świadczeniem finansowym określanym jako „świadczenie postojowe”. Jest ono bezzwrotne i nie podlega opodatkowaniu. Omówione zostały następujące tematy:

  • Kto może skorzystać ze świadczenia?
  • Jakie wymagania i warunki trzeba spełnić?
  • W jaki sposób należy złożyć wniosek do ZUS?
  • Przykłady: jak wypełnić wniosek.

Darmowe e-booki. Zwolnienia od składek do ZUS

W tym odcinku prezentowane są kwestie, związane m.in. z kryteriami, które należy spełnić, aby zostać zwolnionym z obowiązku odprowadzania składek do ZUS za marzec-maj 2020. Omówione zostały następujące tematy:

  • Kto może skorzystać ze zwolnienia?
  • Jakie dodatkowe wymagania i warunki trzeba spełnić, jeśli zgłasza się do 10 ubezpieczonych?
  • Jakich osób dotyczy druga kategoria zwolnień od składek ZUS?
  • Jakie wymagania dodatkowe musi spełnić przedsiębiorca, który poza sobą nie zgłasza innych do ubezpieczenia?
  • W jaki sposób należy złożyć wniosek do ZUS?
  • Jak wypełnić wniosek do ZUS?
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

W kolejnych dniach opracowane zostaną również instrukcje, dotyczące m.in.: dofinansowania wynagrodzeń, pomoc dla konkretnych branż, preferencyjne pożyczki czy zwolnienia od składek KRUS.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus na świecie. Raport 6 kwietnia
Następny artykułPowiat Otwock: Koronawirus a Twoja działalność