A A+ A++

Funkcja upscalingu RTX Video Super Resolution AI od NVIDII jest już dostępna z odtwarzaczem multimediów VLC, umożliwiając użytkownikom kart graficznych z serii RTX 30 i 40 wykorzystanie ich mocy obliczeniowej do poprawy jakości filmów offline. 

RTX VSR lokalnie

NVIDIA ogłosiła technologię upscalingu pod koniec lutego jako sposób na usunięcie artefaktów kompresji i innych widocznych wad z większości filmów przesyłanych strumieniowo online za pomocą Google Chrome lub Microsoft Edge. Rozwiązanie to wykorzystuje rdzenie Tensor karty wraz z przetwarzaniem obrazu AI w celu poprawy jakości filmów. Teraz gdy funkcja ta działa w popularnym odtwarzaczu VLC, możemy cieszyć się ze skalowania filmów z osobistej biblioteki. Aby włączyć superrozdzielczość wideo, wystarczy otworzyć panel sterowania NVIDII i zaznaczyć opcję Super rozdzielczość w sekcji ustawień wideo. Możemy nawet ustawić poziom RTX VSR według własnych preferencji.

Funkcja upscalingu RTX Video Super Resolution AI od NVIDII jest już dostępna z odtwarzaczem multimediów VLC.

Pytania bez odpowiedzi

VLC to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych i został wydany na licencji GNU General Public License na początku 2001 roku. Być cieszyć się tą funkcją, potrzeba najnowszej wersji VLC, którą można pobrać ze strony producenta. Nie mieliśmy jednak jeszcze okazji przetestować jak działa RTX Video Super Resolution AI w tym przypadku i nie wiemy, czy można z niego korzystać w trybie offline, czy też wymagane jest aktywne połączenie z Internetem. Rodzi się bowiem pytanie, czy 100 procent przetwarzania odbywa się lokalnie na naszym sprzęcie, czy też potrzebne jest połączenie z serwerem Zielonych. Jeśli tak, to jaki jest cel takiego połączenia? Być może NVIDIA chce szkolić swoją sztuczną inteligencję na naszej osobistej bibliotece wideo.

RTX VSR

RTX VSR oferuje cztery poziomy jakości (1-4) ulepszania wideo: 1 oznacza najniższy, a 4 najwyższy. Wyższe poziomy jakości, takie jak 3 lub 4, zapewniać mają największą poprawę, zwiększając złożoność algorytmu VSR, który wymaga większego wykorzystania GPU. Niższe poziomy jakości, takie jak 1 lub 2, wymagają mniejszego obciążenia GPU, a jednocześnie zapewniać mają zauważalną poprawę wideo.

RTX VSR w VLC

Dla tych, którzy próbowali VSR, dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze wrażenia i czy funkcja potrzebuje połączenia z internetem. 





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja próbuje namierzyć tę kobietę. Pomożecie?
Następny artykułLG zmienia identyfikację wizualną – zaprezentowano nowe logo