Ostatni tydzień dostarczył nam wielu sportowych emocji. Przedstawiamy je w naszym cotygodniowym cyklu “Poniedziałkowym Fleszu Sportowym”.

To była potężna porcja sportowych wrażeń.
Oglądając mecze Igi Świątek nie można było siedzieć spokojnie w fotelu. Euforia i ogromna radość – nasza tenisistka wygrała US Open. W finale Iga Świątek pokonała Ons Jabeur 6:2, 7:5. Wspaniałe chwile przeżyliśmy dzięki naszym siatkarzom. Polska wywalczyła wicemistrzostwo świata. W finale biało-czerwoni przegrali z Włochami 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25).

Sprawdźmy, co działo się w ostatnim tygodniu w Pruszkowie.

Z trzech punktów cieszą się piłkarze Znicza Pruszków. W 10. kolejce eWinner II ligi żółto-czerwoni pokonali KKS 1925 Kalisz 2:0. Bramki dla Znicza zdobyli Mateusz Cegiełka i Maciej Firlej. Do sezonu przygotowują się koszykarze Znicza Basket Pruszków. W meczu sparingowym zespół Michała Spychały pokonał 86:69 (27:14, 21:18, 23:20, 15:17).
11 września odbył się bieg “Pobiegasz-polubisz Pruszków 2022″. Start i metę zlokalizowano na Skwerze im. ZTL Pruszkowiacy. Rywalizacja odbyła się na trzech dystansach: 10 km, 5 km i 2,6 km dla osób z niepełnosprawnościami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Sukces mieszkańca Pruszkowa! Dawid Petrów zajął 1. miejsce w mistrzostwach Polski Masters Ultra M35+ w biegu na dystansie 10km. Gratulujemy! Za nami 352. spotkanie Parkrun Pruszków. W sobotę, 10 września, na starcie w Parku Potulickich zgromadziło się 32 biegaczy. Kolejny bieg 17 września o 9.00.
Jednocześnie przypominamy, że już 18 września odbędzie się Runmageddon Fun Pruszków.

Jak przygotować się do biegu? Sprawdź TUTAJ.