A A+ A++

Liczba wyświetleń: 666

Po tym jak w zamieszkach zostało 300 rannych policjantów, którzy nie mogli sobie poradzić z tłumem, na ulice Bangladeszu skierowano wojsko. Od początku lipca odbywają się tam niemal codziennie demonstracje.

Dość ciekawy jest powód niezadowolenia mieszkańców tego kraju. Nie podoba się im wprowadzenie reglamentacji zatrudnienia w służbach publicznych, które rezerwują ponad połowę stanowisk dla określonych grup społecznych. Oficjalnie są to dzieci weteranów „wojny wyzwoleńczej” z Pakistanem w 1971 r., ale faworyzowane mają być osoby bliskie władzy.

Jak widać „posada na państwowym” jest najbardziej pożądana i w biednym Bangladeszu. Zamieszki spowodowały, że w sobotę 20 lipca w miastach Bangladeszu pojawiła się armia. Stało się to po kolejnym dniu zamieszek i ofiarami śmiertelnymi starć między protestującymi studentami a policją.

Jak podaje AFP, tylko w tym tygodniu zginęło ponad 100 osób. Rząd Sheik Hasiny, która sprawuje tam władzę od 15 lat, sięgnął po radykalne środki. Policja nie daje sobie rady. Rannych zostało 300 funkcjonariuszy, a co najmniej 150 policjantów trafiło do szpitali.

W stolicy Dhace (20 milionów mieszkańców), na ulice wyszły setki tysięcy demonstrantów i właśnie tutaj zamieszki przybrały najbardziej gwałtowny obrót. Od piątku wieczorem w kraju obowiązuje godzina policyjna. Na ulicach w sobotę rano było widać transportery opancerzone.

Godzina policyjna będzie obowiązywać do niedzieli, do godziny 10:00. Sheik Hasina, która miała w niedzielę odbyć wizyty dyplomatyczne w Hiszpanii i Brazylii, zrezygnowała z wyjazdu. 76-letnia Hasina rządzi krajem od 2009 roku i w styczniu wygrała czwarte z rzędu wybory. Jest to córka pierwszego prezydenta Bangladeszu, Sheikha Mujibura Rahmana. W ostatnich wyborach nie startowali jednak kandydaci realnej opozycji.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWspomagają budowę meczetu, a kościoły niszczeją
Następny artykułSkandal w Bytomiu. Parafia musiała przyciszyć dzwony, powód zaskakuje