Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego zakończyła ocenę formalną wniosków złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2024 rok, publikując jednocześnie listę tych, co do których nie było żadnych obiekcji. Nie wszystkim wnioskodawcom udało się przejść ten etap pomyślnie, ale mieli szansę na odwołanie. Głosowanie startuje 5 października.
Na Budżet Obywatelski’2024 miasto przeznaczyło dokładnie 2 mln 525 mln zł. Tradycyjnie można było zgłaszać pomysły w trzech kategoriach: I – budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej (dotyczy tych największych zadań, ich wartość nie mogła przekroczyć 600 tys. zł), II – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej, III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (kwota przeznaczona na realizację to nie więcej niż 6 tys. zł).
W wyniku weryfikacji pod kątem prawidłowego oszacowania wartości zadania i jego przyporządkowania do kategorii, a także wymogów regulaminowych komisja zaakceptowała ostatecznie 64 projekty, odrzucając 17 (łącznie zgłoszonych zostało 81). Niektóre wnioski były zdublowane, inne nie miały wymaganego podpisu, a jeszcze inne zostały niedoszacowane lub nie przeszły z innych powodów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie odrzucone projekty zupełnie przepadły. Czas na odwołania był do 27 września (wiemy, że takowe wpłynęły), a do 4 października (niestety już po wysłaniu gazety do druku) były one rozpatrywane.
W I kategorii mieszkańcy nadsańskiego grodu zgłosili 10 projektów (dwa odrzucono z przyczyn formalnych). Na tej liście są takie zadania, jak choćby: 2. etap prac dotyczących obiektu rekreacyjnego przy Dolińskiego (realizację oszacowano na 600 tys., zakres robót dostosowany będzie do wysokości posiadanych środków), w ramach którego miałaby być zagospodarowana reszta terenu. Projekt przewiduje na niej plac zabaw, siłownię pod chmurką, nasadzenia, elementy małej architektury i monitoring. Kolejny projekt to remont ulicy Przerwa (kwota 560 tys. 265 zł) czy remont podwórka przy ZSO nr 2 w Przemyślu (tzw. „szaszkiewiczóka”, ponad 204 tys. zł). Na liście przedsięwzięć jest też budowa wielofunkcyjnego boiska, placu zabaw i zewnętrznej siłowni przy SMS Przemyśl (ponad 498 tys. zł) czy remont i modernizacja parkingu przy ROD „Wilcze” (600 tys. zł). Kolejne pomysły to remont obiektu „Czuwaj” przy 22 Stycznia i zakup sprzętu sportowego i gospodarczego (600 tys.); modernizacja nawierzchni…
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 53% tekstu do przeczytania.
Wykup dostęp
Autor: Urszula Gielo
/ Życie Podkarpackie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS