Ponad 3 tysiące uczniów z 24 zawodówek w naszym regionie będzie korzystało z dodatkowych praktyk i staży. To w ramach programu „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy.
– Przekazujemy ponad 20 mln zł. Pomoc polega na tym, żeby zwiększyć możliwości szkół zawodowych z lubuskiego, żeby w lepszy sposób przygotowywały uczniów do podjęcia pracy – mówił Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego.
Uważamy, że lubuskie to wspaniałe miejsce do planowania przyszłości, podejmowania pracy i godnej płacy. Żeby była godna płaca, trzeba mieć dobre kwalifikacje, i w tym wspieramy szkoły zawodowe za pośrednictwem powiatów, bo to one te szkoły prowadzą. Wspierają nas organizacje otoczenia biznesu, które pośredniczą w organizowaniu praktyk zawodowych.
Organizacjami partnerskimi programu są Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp. I Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
Wszyscy uczniowie dostaną wsparcie w postaci doradztwa zawodowego i na jego podstawie zostaną opracowane indywidualne plany działania. Czyli niejako takie scenariusze dalszego rozwoju ucznia. Dla części na pewno będzie dedykowana praktyczna nauka zawodu w formie stażu. Naszym zadaniem jest znalezienie dla uczniów atrakcyjnych, nowoczesnych miejsc pracy, w których nabędą praktyczne umiejętności, które będą aktualne w momencie, kiedy ukończą szkołę.
Mówiła Kamila Szwejkowska, dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Uczniowie będą mieli możliwość nauki tradycyjnych zawodów, ale też takich idących z duchem czasu. Mowa między innymi o wiedzy z zakresu digitalizacji cyfrowej czy sztucznej inteligencji. Mówi Tadeusz Pająk, przewodniczący Związku Powiatów Lubuskich.
To jest najważniejsze, żeby mogli się kształcić w tym, co jest najlepsze na rynku. To jest najważniejsze, żeby szkoły nadążały za biznesem.
Program dofinansowano z środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS