Data dodania: 2020-04-03 (10:49) Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Sentyment na rynkach akcji uległ podczas sesji azjatyckiej pogorszeniu po tym, jak statystyki dotyczące COVID-19 wskazały na przekroczenie bariery 1 mln zakażonych od początku epidemii – prędzej, czy później do tego by doszło, ale rynek skupia się też na bardzo szybkim przyroście w USA (już ponad 245 tys.), a za chwilę emocje potęgować będzie też zbliżający się weekend.
Na tych obawach korzysta dolar, który był silny też wczoraj po publikacji fatalnych danych o cotygodniowym bezrobociu w USA, a później nie przejął się silnymi wzrostami cen ropy po tym, jak Donald Trump zasugerował, że możliwe jest porozumienie pomiędzy Arabią Saudyjską i Rosją odnośnie ograniczenia wydobycia tego surowca. Niemniej dzisiaj narasta już coraz więcej wątpliwości wokół tego, co chciał przekazać prezydent USA za pośrednictwem swojego Tweetera. Niemniej Arabia Saudyjska zapowiedziała zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia OPEC+ w celu przedyskutowania „uczciwego porozumienia”, więc temat pozostaje rozwojowy.
Poza dolarem relatywnie dobrze zachowują się dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD). Trudno znaleźć ku temu jednoznaczne wytłumaczenie. Zwłaszcza, że ustalenie przez Ludowy Bank Chin fiksingu juana (CNY) na najniższym poziomie od marca 2008 r. (7,1104), akurat nie jest tu wsparciem. W temacie Chin poznaliśmy jeszcze odczyt PMI dla usług liczony przez Caixin (43 pkt. w marcu), ale wskaźnik ten nie jest miarodajny przy pandemii.
OKIEM ANALITYKA – Selekcja danych
W dobie pandemii kluczowymi informacjami stają się oczywiście te mogące mieć wpływ na jej przebieg, a także tak zwane szybkie wskaźniki mierzące kondycję gospodarek. Siłą rzeczy dane agregujące informacje z całego miesiąca ustępują tym, które zbierają dane znacznie szybciej. Z tego też powodu wczorajsze cotygodniowe dane nt. nowych wniosków od bezrobotnych w USA były o wiele ważniejsze od wyliczeń Departamentu Pracy USA, które poznamy dzisiaj o godz. 14:30. Ich interpretacja będzie zaburzona przez samą metodologię liczenia tych danych, które zbierają dane z połowy miesiąca. Poza danymi z rynku pracy dzisiaj poznamy też dane ISM dla usług, które mogą pokazać mocne załamanie w tym sektorze (szacunki mówią o 43 pkt.).
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS