12 grudnia 2019, godz. 10:00 (16 opinii)
Jedni ruszają z dekoracją domu już na początku grudnia, inni chwilę przed świętami. My przygotowaliśmy przegląd stylowych inspiracji na wystrój mieszkania. Jest jeszcze czas, by stworzyć coś wyjątkowego.
Dom na święta dekoruję:
Oddaj głos Łącznie głosów: 295
Dekorowanie domu przede wszystkim powinno nam sprawiać przyjemność. Lampki, mikołajki, śnieżne kule czy wreszcie choinka wprowadzają nas w miły, świąteczny klimat. Dekoracje mają również funkcję reprezentacyjną, bo to głównie w domach spotykamy się z najbliższymi w trakcie świąt czy tuż przed nimi. Z roku na rok przybywa propozycji, jak udekorować dom. Pojawiają się również określone style, zgodnie z którymi możemy nadać wnętrzu unikatowy charakter.
– Święta to czas, kiedy każdy może wybrać swój styl dekoracji, nie oglądając się na modę. Jeśli jednak zależy wam na stworzeniu nowych, wyjątkowych dekoracji zgodnych z najnowszymi trendami 2019, oto ważne dla was informacje. W największym skrócie: nowe trendy na te święta to błękity i akwamaryna. Zielenie, czerwienie i złocenia i tak się pojawiają, ale będziecie widzieć wokół dużo niebieskich akcentów. Silna pozycja niebieskości nie oznacza, że można lekceważyć trend dekoracji w tonacjach neutralnych oraz pomysłu na posiadanie małego drzewka zamiast tradycyjnej choinki. “Mniej znaczy więcej” – to kolejne, spójne z trendem dekoracji naturalnych i małym rozmiarem drzewka, podejście do budowania świątecznego nastroju 2019. Tendencję do utrzymania prostoty mocno wzmacnia trend tworzenia zielonych girland i to takich bez szyszek, bombek czy kokard. Naturalna, pachnąca, niczym nieozdobiona zieleń sprawi, że zrobi się naprawdę świątecznie – opowiada Monika Banachowska z salonu Designzoo.
Wnętrze luksusowe
Złote elementy mebli czy dodatków są modne przez cały rok i coraz częściej trafiają do naszych domów. Jeśli więc mamy złote elementy już w mieszkaniu, to idealnym pomysłem jest zdecydowanie się na styl glamour. W kolorze złota znajdziemy świeczniki, tace, sztućce czy ozdoby choinkowe. Dla uzupełnienia wybierajmy światełka w białym lub żółtym odcieniu.
Możemy pójść o krok dalej i również prezenty zapakować w złoty papier. Ten kolor będzie się komponował z takimi kolorami, jak zieleń, czerwień i granat, jednak najbardziej elegancki efekt uzyskamy, łącząc go z bielą lub czernią.
– Myślę, że każdy z nas ma własną interpretację tworzenia świątecznego nastroju w przestrzeni swojego domu. Dziś możemy wybierać spośród tysiąca produktów znanych marek, odnosząc się do stylu wnętrza od nowoczesnych po romantyczne, klasyczne czy glamour. Przy wyborze zarówno dekoracji, jak i prezentów dla bliskich powinna przyświecać idea jakości, a nie ilości. Dziś w dobie mocno nasyconego rynku z pewnością selekcja jest bardzo trudna. W naszej ofercie znajdą państwo unikatową porcelanę, która będzie niezwykłą ozdobą świątecznego stołu. Pochodzi od firmy z Dolnej Saksonii, specjalizującej się od pokoleń w produkcji niezwykłej porcelany, począwszy od 1747 roku – przekonuje Magdalena Madziąg z salonu Living Story.
Klasyka, czyli czerwień i zieleń
Za tradycyjny świąteczny wystrój można uznać proste dekoracje utrzymane w kolorach: czerwieni, zieleni i bieli. W tym przypadku choinka może być kolorowa, pstrokata lub, jeśli chcemy zachować umiar, to możemy ją ozdobić np. drewnianymi ozdobami albo prostymi bombkami w wymienionych wyżej kolorach. Klasyczny świąteczny wystrój zna każdy i co roku przypominamy sobie jego elementy, chociażby przez oglądanie świątecznych filmów. Udekorowanie domu w tym stylu jest o tyle prostsze, że dosłownie w każdym sklepie znajdziemy wiele gadżetów utrzymanych w tradycyjnych motywach i kolorystyce.
Kraina lodu
Wnętrze okryte bielą, śniegiem i szronem może przypominać krainę lodu. Zimowe motywy przemycone do wnętrza mogą wynagradzać brak śniegu za oknem. Tworząc wystrój zmrożonej krainy w domu, powinniśmy poszukać dodatków “przyprószonych śniegiem”, które ciekawie będą się mieniły w świetle świec.
Z dodatkami, które ustawimy na meblach, parapetach i udekorujemy nimi choinkę, warto łączyć pluszowe koce czy skóry w jasnych albo szarych odcieniach. Efekt krainy lodu uzyskamy, łącząc jasne dodatki z szarymi, grafitowymi lub srebrnymi elementami wnętrza.
Święta w stylu boho
Styl boho wielu z nas kojarzy się z letnią aranżacją wnętrz, dywanem z frędzlami rozłożonym na tarasie, plecionym hamakiem i lnianą narzutą na łóżko. Świąteczne dekoracje w tym stylu tworzone są z naturalnych materiałów i w kolorach ziemi. Choinkowe dekoracje wykonane są z papieru i drewna. Nie zaszkodzi, jeśli pojawią się delikatne akcenty złota. Na świątecznym stole pojawić się może porcelanowa zastawa ze złotym wykończeniem i złotymi sztućcami. To także styl, w którym grube wełniane koce łączą się z lnianymi tekstyliami.
– Neutralna paleta kolorów dekoracji, a więc odcienie bieli, beżów, szarości i brązy, to konsekwencja silnego od lat nurtu minimalizmu i pochwały prostoty, dzisiaj wzmocnionego także szukaniem rozwiązań proekologicznych i filozofią “zero waste”. Drewniane figurki, słomiane łańcuchy, filcowe skarpety, a także dekoracje z suszonych owoców doskonale się tutaj odnajdą. Takie oszczędne w formie, delikatne dekoracje doskonale uzupełni świecznik Kubus ByLassen – opowiada Monika Banachowska.
Pod kolor
Pomysłem na osiągnięcie spójnej dekoracji jest zbudowanie jej na bazie jednego koloru. Na święta bezpieczne wydaje się wybranie jednej z tych barw: zielonej, czerwonej, białej, złotej lub granatowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wybrać inny kolor, np. pomarańczowy, zwłaszcza jeśli występuje już na meblach i będzie się komponował z resztą pomieszczenia. Wybór jednego koloru pozwala również uniknąć chaosu estetycznego i sprawia, że łatwiej nam się kompletuje elementy aranżacji świątecznego wnętrza.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS