Za nami Pomorze Sprint Cup 2024 – międzynarodowe zawody w biegu na orientację, którego organizatorem był UMKS Kwidzyn.

W zawodach wzięło udział 534 zawodników (w tym ok. stu zagranicznych).

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie reprezentowało 28 zawodników w kategoriach dziecięcych, młodzieżowych i juniorskich. Dorośli zawodnicy klubu byli realizatorami zawodów.

Rozegrane zostały cztery biegi, z czego dla kategorii KM21E pierwszy i ostatni zaliczane do Rankingu Światowego (World Ranking Event). Bieg 2 i 3 dla kategorii KM21E rozegrane zostały w formie biegów Knock-Out-Sprint. Ponadto dla kategorii KM16-KM21E bieg drugi i trzeci były Mistrzostwami Polski w Knock-Out-Sprint.

Dziecięco-młodzieżowa reprezentacja UMKS Kwidzyn wywalczyła drużynowo 3. miejsce, co jest wynikiem godnym podkreślenia, ponieważ o punkty nie walczyli pełnoletni członkowie klubu (zajęci w tym czasie przeprowadzeniem imprezy).

W zmaganiach indywidualnych, po czterech biegach na podium stanęło siedmiu zawodników UMKS Kwidzyn.

• Złote medale zdobyli Mateusz Dzioba (M21E) oraz Kornel Koniszuk (M10)
  • Srebrny medal wywalczyła Paula Wejtko (K12)
  • Brązowe medale uzyskali: Katarzyna Szafarewicz (K14), Mateusz Mokrosz (M12), Jakub Jędras (M14) i Tomasz Mokrosz (M16)

W pierwszej szóstce na mecie znalazło się sześcioro zawodników.

Na miejscu czwartym przybiegli: Leon Żakowski (M12), Gabriela Rombel (K14), Adam Zaremba (M18) i Wiktor Muller (M20). Na miejscu piątym – Alicja Marciniak (K12) i Igor Pokorski (M18).